• In English
 • «Зелені» аукціони дозволяють здешевити вартість «чистої» електроенергії

  Особливості та переваги «зелених» аукціонів обговорили представники делегації України і Казахстану на зустрічі у рамках 10-ї сесії Асамблеї IRENA в м. Абу-Дабі (ОАЕ).

  «Україна за участю експертів IRENA розробила та прийняла закон про аукціони. У грудні 2019 р. Урядом вже схвалено рішення щодо проведення торгів через майданчик «Прозоро.Продажі». Перший аукціон планується у цьому році», - поінформував колег із Казахстану Юрій Шафаренко, директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності.

  «Для країни важливо запровадити нову виважену систему підтримки цієї сфери, що дасть змогу здешевити вартість «чистої» електроенергії для споживачів. Тому ми цінуємо можливість проаналізувати досвід інших країн, у т.ч. Казахстану, щодо організації аукціонів та розвитку відновлюваної енергетики загалом», - додав Юрій Шафаренко.

  У свою чергу представники Міністерства енергетики Казахстану підтвердили ефективність аукціонів у частині значного зменшення ціни «зелених кіловат». Результати останніх торгів в Казахстані показали зниження ціни, зокрема, на «сонячні кіловати» майже на 50%: із 8 до 4 євроцентів/кВт*год.

  Також система аукціонів дає можливості регулювати напрями та обсяги будівництва об’єктів «чистої» енергетики. Так, перші аукціони в Казахстані відбулися у 2018 р. для проектів із загальною потужністю 1000 МВт. У 2019 р. квоти зменшено до 250 МВт. Загалом у 2018-2019 р. в Казахстані укладено угоди на впровадження «зелених» проектів загальною потужністю понад 800 МВт, а на стадії підписання – угоди на 160 МВт.

  За результатами зустрічі сторони домовилися продовжити співпрацю та обмін досвідом для розвитку відновлюваної енергетики.

  Питання розвитку відновлюваної енергетики розглядалося й на інших зустрічах високого рівня у рамках IRENA. Делегацію України очолював Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.