• In English
  • Відновлення енергосектору базуватиметься на принципах енергетичної безпеки, децентралізації та технологічного розвитку, – Микола Колісник
    Міністерство енергетики України, опубліковано 12 січня 2023 року о 14:45

    Заступник Міністра енергетики України Микола Колісник взяв участь у круглому столі «Рух України до декарбонізації енергетики. Виклики та перспективи».

    Микола Колісник наголосив, що зараз повністю змінюється енергетична парадигма, і Україна, як невід’ємна частина європейського енергетичного простору, повністю розділяє енергетичні цілі та тенденції Європи.

    «Ми приділяємо увагу енергетиці майбутнього. Один із основних векторів – повна інтеграція енергетичних ринків, розвиток низьковуглецевої генерації, досягнення індикативу кліматично нейтральної енергетики», - зазначив заступник Міністра.

    Він окреслив основні принципи, на яких базуватиметься повоєнне відновлення українського енергосектору.

    «Насамперед - це енергетична безпека. Йдеться не лише про усунення гібридних загроз, а й фізичний захист об’єктів генерації, систем розподілу», - зазначив Микола Колісник.

    Одним із варіантів для підвищення надійності забезпечення споживачів енергоресурсами є розвиток локальної генерації.

    «Децентралізація енергетичної генерації та розподілу дозволить окремим населеним пунктам зменшити залежність від великих об’єктів генерації та стати на шлях самозабезпечення. У поєднанні з відповідальним споживанням енергії це допоможе не лише заощаджувати ресурси, а й підвищувати енергетичну безпеку на рівні міст чи громад», - наголосив заступник Міністра.

    Водночас повоєнне відновлення українського енергосектору має орієнтуватися на використання вітчизняних ресурсів у поєднанні з новими технологіями.

    «Необхідно розвивати альтернативні види палива, відновлювану енергетику. В Україні великий потенціал виробництва біометану. Відновлення та подальший розвиток української енергетики має базуватися саме на внутрішніх ресурсах, які є доступними фізично та економічно. Безумовно, енергетична стратегія і плани відновлення передбачатимуть залучення нових технологічних рішень», - підсумував Микола Колісник.