• In English
 • Відбулося перше засідання робочої групи з удосконалення системи екстреної медичної допомоги
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 22 травня 2018 року о 10:54

  МОЗ спільно з експертами підготувало проект Концепції реформування екстреної медичної допомоги. Головна мета Концепції - покращити якість та надійність екстреної допомоги для кожного, а також підняти престижність професії працівника системи екстреної медичної допомоги.

  Реформування ЕМД - тривалий і складний процес, який потребує розробки детального покрокового плану дій, що відповідатиме основним положенням Концепції.

  З метою обговорення ключових елементів реформи ЕМД, проблемних питань та задля визначення конкретних подальших завдань і строків їх виконання МОЗ скликало робочу групу - експертів, народних депутатів та співробітників Міністерства.

  Перше засідання робочої групи було присвячено питанню розвитку та посиленню оперативно-диспетчерських служб (ОДС). Обговорили основні проблеми у функціонуванні оперативно-диспетчерських систем. Так, серед найбільш важливих завдань:

  • затвердження протоколів диспетчеризації, де чітко буде прописано критерії та порядок розподілу викликів;
  • створення централізованих обласних ОДС, масштабування існуючих в Україні рішень;
  • створення центрального компоненту, який дозволить створити механізми комунікації різних диспетчерських, накопичення статистичних даних, автоматизації моніторингу та аналізу роботи ЕМД;
  • створення механізмів залучення до надання допомоги перших реагувальників та реалізації можливості неголосового виклику для людей з порушенням слуху та мови;
  • вирішення питання непрофільних викликів через створення системи їх переадресації.

  Водночас МОЗ проводить підготовку нормативно-правових документів, які регулюватимуть питання роботи служби екстреної медичної допомоги.

  Планується, що на основі майбутньої Концепції реформи системи екстреної медичної допомоги найближчим часом буде розроблено державну цільову програму, яка дозволить розпочати впровадження ключових змін не пізніше 2019 року.