• In English
 • Відбулось перше засідання Ради з міжнародної торгівлі при Кабінеті Міністрів України

  Сьогодні, 17 квітня, відбулось перше засідання Ради з міжнародної торгівлі при Кабінеті Міністрів України під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва, за участю заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торгового представника України Наталії Микольської.

  «У міжнародній торгівлі зміни відбуваються швидко, тож ефективна взаємодія має вирішальне значення для успіху та конкурентоспроможності України на світових ринках. Рада з міжнародної торгівлі - це координаційний центр, який працюватиме для успіху українського експорту, при чому з акцентом на високотехнологічну продукцію. Оскільки експорт наразі складає близько 50% ВВП України, то успішна міжнародна торгівля дозволить економіці зростати, створювати робочі місця та нові можливості для розвитку в Україні», - наголосив Степан Кубів.

  Рада з міжнародної торгівлі є одним з елементів системи державної підтримки та просування експорту, створення та запуск якої передбачено Експортною стратегією України. До її складу входять представники органів виконавчої влади, секторальних та бізнес-асоціацій, народні депутати, експерти та представники громадськості.

  «Ми спільно започатковуємо дієву платформу, бо експорт - це командна гра. Ця платформа дозволить досягнути бачення Експортної стратегії України – «Експорт наукомісткої інноваційної продукції для сталого розвитку та успішного виходу на світові ринки», її цільових показників, та сприятиме системному зростанню нашого експорту», - зазначила Наталія Микольська.

  За її словами, Рада з міжнародної торгівлі сприятиме розвитку міжнародної торгівлі, зокрема підтримці зростання експорту та спрощенню процедур міжнародної торгівлі.

  Довідково

  Рада з міжнародної торгівлі - консультативно-дорадчий орган при Кабінеті Міністрів України. Серед завдань Ради: координація дій державних органів та інших установ та організацій, які задіяні в міжнародній торгівлі; підготовка пропозицій та рекомендацій для ефективного використання механізмів міжнародної торгівлі; спрощення процедур міжнародної торгівлі відповідно до стандартів СОТ; активізація роботи з торговими партнерами, розробка та впровадження стратегій з міжнародної торгівлі.

  Відповідно до Положення про Раду з міжнародної торгівлі, у рамках її діяльності утворюється 5 робочих груп: зі спрощення процедур торгівлі; з просування експорту; формування стратегій розвитку міжнародної торгівлі та аналізу їх реалізації; з покращення системи митно-тарифного регулювання та торговельного захисту; спеціальна робоча група з моніторингу торговельних відносин з РФ.