• In English
 • Ваша безпека – це наша безпека, – Посол Швейцарії Клод Вільд у ході зустрічі з Міністром Оксаною Колядою
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 24 вересня 2019 року о 10:17

  23 вересня 2019 року відбулась офіційна зустріч Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Оксани Коляди та Надзвичайного та Повноважного Посла Швейцарської Конфедерації в Україні та Республіці Молдова Клода Вільда.

  У ході зустрічі Оксана Коляда коротко окреслила основні плани Міністерства, політику щодо ветеранів, у тому числі їх реінтеграції та членів їх сімей до мирного життя.

  «Перед нами стоять достатньо амбітні цілі щодо якісного медичного забезпечення реабілітації наших ветеранів, а також питань соціальної та професійної адаптації, можливості отримання ними другої освіти, – розповіла Оксана Коляда. – Здійснюється запуск ветеранських хабів по всій Україні, які на сьогодні вже діють у Миколаєві, Житомирі, Рівному, Одесі, а також завдяки громадській ініціативі у Києві».

  Міністр висвітлила й інші напрями діяльності, такі як розбудова ветеранських шпиталів, яких в Україні 29, відновлення ментального здоров’я ветеранів,  розробка державних програм щодо забезпечення ветеранів та їхніх сімей житлом, а також напрямок вшанування українських героїв, формування позитивного образу ветерана в суспільстві.

  Одним із найважливіших завдань Оксана Коляда  визначила забезпечення  конституційних прав внутрішньо переміщених осіб, а також громадян України, які вимушено залишились на тимчасово окупованих територіях Криму та частини  Донецької та Луганської областей.

  «Розроблено низку законопроектів, які покликані покращити ситуацію щодо реінтеграції внутрішньо переміщених осіб у громади в контексті  працевлаштування, забезпечення житлом, освітніх, медичних та адміністративних послуг. Окремий напрям – це робота з населенням, яке проживає у прифронтовій зоні», – зазначила Міністр.

  У напрямі вирішенні питань ВПО та відновлення інфраструктури Міністр підкреслила важливість налагодження ефективної міжвідомчої координації та з прифронтовими обласними адміністраціями й залучення до цього процесу органів місцевого самоврядування.

  Оксана Коляда подякувала Уряду Швейцарії за підтримку України у наданні гуманітарної допомоги, проектів протимінної безпеки та водопостачання на Сході України.

  Зі свого боку Надзвичайний та Повноважний Посол Швейцарської Конфедерації в Україні та Республіці Молдова Клод Вільд висловив впевненість, що українські ветерани в надійних руках, враховуючи те, що Міністр також є військовою та брала участь у бойових діях.

  «Ми тут – у ролі партнера. Ваша безпека – це наша безпека. Я впевнений, ми це продемонстрували своєю попередньою співпрацею», – підкреслив Посол.

  Клод Вільд зробив огляд попередньої співпраці з Україною: в першу чергу це спільні гуманітарні конвої, які Швейцарія організовує разом з Урядом України як на підконтрольній, так і на непідконтрольній Уряду України території – для населення, яке там проживає. З 2015 року було здійснено 10 таких конвоїв.

  «Ми є надійними партнерами України у вирішенні питання забезпечення підприємства «Вода Донбасу» необхідним обладнанням та хімічними реагентами для очищення води, оскільки стабільне водопостачання чистою, якісною питною водою є дуже важливим для людей по обидві сторони фронту, – акцентував Клод Вільд. – Уряд Швейцарії є одним з головних донорів таких міжнародних організацій, як Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ), Офіс ООН з координації гуманітарних питань (OCHA), Міжнародна організація з міграції (IOM-МОМ), які окрім того використовують наш досвід».

  Сторони домовились і надалі продовжувати започатковану співпрацю між Україною та Швейцарією та знайти можливість розширити спільну діяльність стосовно допомоги ветеранам.

  У зустрічі також взяли участь заступник Міністра з питань європейської інтеграції Олексій Ілляшенко, представник дипломатичної служби Nicole Ruder, Офіцер зв'язку з персоналом гуманітарної допомоги Dietrich Dreyer та інші.