• In English
 • В Україні запустили мобільні Центри допомоги врятованим для підтримки українців, які постраждали від війни
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 10 квітня 2024 року о 18:31

  Сьогодні, 10 квітня, у Бородянці відбувся офіційний запуск роботи трьох мобільних Центрів допомоги врятованим, завдяки яким мешканці деокупованих територій та прифронтових регіонів України зможуть отримувати кваліфіковану психологічну, соціальну та юридичну підтримку. Мобільні Центри допомоги врятованим є частиною мережі стаціонарних Центрів, які на сьогодні працюють в 11 містах України. 

  Участь у презентації мобільних Центрів взяли Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, Представник UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Массімо Діана, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу та Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Петер Ван де Велде. 

  У заході також взяли участь: заступник Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко, заступник голови Київської обласної державної адміністрації Леся Карнаух та інші.

  «Не випадково сьогодні ми зібрались саме у Бородянці. Два роки тому, у квітні, після деокупації Київщини увесь світ побачив справжнє обличчя росії - масштаби злочинів російських військових. Прагнучи якнайшвидше допомогти та підтримати постраждалих, ми разом з партнерами з UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, запустили унікальний проект. Наша мета - розширити географію роботи Центрів та допомогти тим,  кому складно самотужки дістатися стаціонарних Центрів. Мобільні центри дозволять нам наростити наші зусилля для комплексної допомоги українцям», – сказала Віце-премʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

  З початком повномасштабної війни, Україна зіштовхнулася з безпрецедентним рівнем насильства. Наразі в Україні зареєстровано понад 270 справ за статтею "сексуальне насильство". Однак, за оцінками ООН, постраждалих від сексуального насильства під час війни може бути у 10-20 разів більше, ніж про це свідчать офіційні дані. Центри допомоги врятованим надають комплексну підтримку усім, хто потребує, зокрема, і постраждалим від сексуального насильства, повʼязаного з війною. 

  «Сексуальне насильство, зумовлене війною – жахливий злочин, який за жодних умов не має виправдання. Тисячі постраждалих, кожен з яких переживає свій унікальний досвід. Справитися з пережитим наодинці вкрай складно. Саме тому існують Центри допомоги врятованим, де постраждалі можуть отримати кваліфіковану психологічну, юридичну та соціальну підтримку конфіденційно та безоплатно. Для нас, в UNFPA, Фонді ООН у галузі народонаселення, вкрай важливо, щоб доступ до якісної допомоги могли отримати якомога більше людей. Тому запуск мобільних Центрів допомоги врятованим є життєво необхідним для українців, які не мають змоги звернутися до стаціонарних Центрів» – зазначив під час презентації Представник UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, Массімо Діана.

  Центри допомоги врятованим створені, щоб реагувати на виклики війни. Допомогу тут можуть отримати внутрішньо переміщені особи, люди, які виїхали із зони бойових дій чи окупованих територій, місцеві мешканці та усі, хто потребує підтримки. Допомога надається конфіденційно, безоплатно та безумовно. Перший Центр допомоги врятованим запрацював у Запоріжжі у липні 2022 року. Станом на сьогодні сервіси функціонують також у Києві, Дніпрі, Львові, Харкові, Херсоні, Одесі, Полтаві, Кропивницькому, Чернівцях та Мукачеві.

  «Народ Іспанії солідарний з відважним народом України, який протистоїть жахливій збройній агресії. Травми, які завдає війна – не загоюються миттєво. Тому кваліфікована психологічна підтримка має велике значення. Для нас почесно бути частиною вкрай важливої ініціативи із запуску мобільних Центрів допомоги врятованим, які матимуть змогу допомагати ще більшій кількості українців, зокрема, і у важкодоступних регіонах» – зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу.

  Два мобільні Центри допомоги врятованим, придбані за підтримки уряду Іспанії, працюватимуть у Херсонській, Київській, Чернігівській та Сумській областях. Ще один, придбаний за підтримки Уряду Бельгії, працюватиме в Харківській області. Мобільні центри повністю обладнані для надання консультацій.

  «Для Уряду Бельгії дуже важливо підтримувати українців під час війни, зокрема, тих, хто пройшов полон та тортури, тих, хто був змушений покинути рідний дім, тікаючи від війни, тих, хто пережив сексуальне насильство, повʼязане з війною. Ми пишаємося підтримкою мережі Центрів допомоги врятованим, які надають таку необхідну допомогу українцям у найскрутніші часи війни» – сказав Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Бельгії в Україні Петер Ван де Велде.

  Центри допомоги врятованим створені за ініціативи Офісу Віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики, у партнерстві з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, завдяки фінансовій підтримці урядів Австрії, Бельгії, Іспанії, Швеції у співпраці з місцевими органами влади.