• In English
 • У МОЗ розробляють окремий механізм фінансування психіатричної служби
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 20 травня 2020 року о 11:00

  Міністерство охорони здоров’я вносить корективи у другий етап медичної реформи, який стартував з 1 квітня, і планує окремий механізм фінансування психіатричної служби. Це робиться для того, щоб уникнути дефіциту фінансування медичних закладів, не допустити їх закриття, а також не допустити скорочення зарплат медиків.  Про це Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов повідомив на щоденному брифінгу. 

  Що стосується психіатричної служби, то за розрахунками, які ми зараз робимо, вона буде фінансуватися за окремим механізмом. Саме такий механізм, який з одного боку дозволить реформувати службу, із чіткими критеріями, а  з іншого боку - щоб ми не втратили цю галузь”, - підкреслив Максим Степанов.

  Як наголосив Міністр, наразі загальне недофінансування психіатричної служби складає 898 млн грн. “Ця цифра поставила під загрозу існування психіатричних лікарень. Це ситуація, з якою ми не будемо миритися. Ми будемо робити суттєве редагування реформи. Ми хочемо зробити реформування медицини, при якому не будуть закривати лікарні”, - резюмував Максим Степанов. 

  Нагадаємо, 19 травня у Києві співробітники Клінічної лікарні “Психіатрія” (також відомої як лікарня імені Павлова) вийшли на мирну акцію протесту через скорочення фінансування закладу на понад 50%. За словами протестуючих, їхній заклад опинився на грані свого існування, а без роботи можуть залишитися біля півтисячі співробітників.