• In English
 • В ДСНС відбувся навчально-методичний збір щодо запобігання трагедій на потенційно небезпечних об'єктах
  Державна служба України з надзвичайних ситуацій, опубліковано 31 січня 2018 року о 13:49

  31 січня в ДСНС України, на виконання доручення Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, відбувся навчально-методичний збір з питань планування та проведення тренувань органів управління та сил цивільного захисту щодо дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій на арсеналах, базах зберігання озброєння Збройних Сил України, атомних електростанціях та гідротехнічних спорудах Дніпровського та Дністровського каскадів.

  Участь у зборах взяли керівництво Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України, керівники територіальних підрозділів ДСНС з питань цивільного захисту, представники Міністерства оборони, Нацполіції, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, а також інших центральних органів виконавчої влади.

  Привітав учасників заходу та побажав плідної роботи перший заступник Голови Служби Олег Мельчуцький.

  “На вас як на фахівців, що забезпечують виконання заходів із захисту населення і територій від масштабних надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, покладена велика відповідальність: запобігти виникненню трагедій на потенційно небезпечних об'єктах”, - наголосив Олег Мельчуцький.

  Він також додав, що цього року такими викликами для країни стали надзвичайні ситуації, пов'язані із вибухами на складах зберігання боєприпасів у Балаклії, Калинівці і місті Сватово.

  Цього дня присутні ознайомилися із рекомендаціями стосовно підготовки та проведення у 2018 році тренувань органів управління та сил цивільного захисту щодо дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, а також досвідом проведення подібних тренувань на арсеналах і базах озброєння, які відбулися у минулому році.

  Також учасники опрацювали питання організації та здійснення заходів щодо захисту населення і території у випадку виникнення радіаційної аварії на об'єктах ядерної енергетики. Зокрема, фахівці Центру прогнозування радіаційних аварій Українського грідрометцентру доповіли про оцінку і прогнозування радіаційної обстановки за допомогою централізованої системи підтримки прийняття рішень RODOS.

  Крім того, були розглянуті і питання захисту при загрозі або виникненні катастрофічного затоплення у разі руйнування гідротехнічних споруд або форсованого скиду з них.

  По завершенню збору учасники проаналізували стан розроблення планів евакуації населення місцевими та центральними органами виконавчої влади, особливості організації оповіщення та інформування населення, а також опрацювали питання реагування та взаємодії при виникненні надзвичайної ситуації на потенційно небезпечних об'єктах.