• In English
 • Уряд затвердив дві постанови про Порядок використання коштів на будівництво палаців спорту та басейнів
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 27 березня 2019 року о 16:24

  27 березня Кабінет Міністрів України затвердив дві постанови, розроблені Міністерством молоді та спорту, які спрямовані на подальший розвиток  спортивної інфраструктури, а саме - про затвердження Порядку та умов надання 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення нових, будівельно-ремонтні роботи існуючих палаців спорту та завершення розпочатих у попередньому періоді робіт з будівництва/реконструкції палаців спорту та про затвердження Порядку та умов надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво нових, реконструкцію та капітальний ремонт існуючих спортивних 50-метрових і 25-метрових басейнів.

  Презентуючи обидва документи, Міністр Ігор Жданов нагадав: «У 2018 році було прийнято відповідну постанову Кабінету Міністрів України, і в бюджеті Мінмолодьспорту передбачили 150 млн грн субвенції на будівництво Палаців спорту».

  Міністр зазначив, що з поданих проектів минулого року було обрано шість об'єктів, що відповідали порядку та умовам надання субвенції: «Але, на жаль, не всі виявились готовими розпочати роботи по будівництву до кінця 2018 року, тому були позбавлені участі у програмі. Наразі кошти розподілені між трьома об'єктами. Будівництво вже розпочалося та вийшло зі стадії фундаменту в Рівному (42 млн грн). Минулого тижня розпочалось будівництво Палацу спорту в Хмельницькому (54 млн грн). Ми вважаємо за потрібне продовжити програму субвенцій у 2019 році як на будівництво палаців спорту, так і будівництво і реконструкцію басейнів 25 та 50 м».

  Умови субвенції пропонуються наступні:

  • довжина ванни/ванн спортивного басейну повинна складати 25 або 50 метрів;
  • співфінансування у 2019 році з місцевих бюджетів та залучених на ці цілі інших джерел, не заборонених законодавством, в обсязі не менш ніж: 10% від загальної вартості проекту будівництва нових та реконструкції існуючих спортивних басейнів; 50% від загальної вартості проекту капітального ремонту існуючих спортивних басейнів;
  • наявність необхідних документів для здійснення будівництва/реконструкції та капітального ремонту спортивних басейнів (далі – роботи), у тому числі проектно-кошторисної документації, затверджених у встановленому порядку;
  • надання гарантійного листа щодо своєчасного використання субвенції у повному обсязі, завершення у наступних бюджетних періодах робіт та облаштування, належного забезпечення подальшої експлуатації та функціонування спортивних басейнів за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством;
  • для басейнів – першочергове використання для розвитку дитячого, дитячо-юнацького, резервного спорту та спорту вищих досягнень, проведення спортивних заходів різного рівня з водних видів спорту відповідно до правил і стандартів Міжнародної федерації плавання (FINA).

  «Важливість обох постанов, проекти яких я представляю вам нині, неможливо переоцінити. Ми маємо співпрацювати із місцевою владою і заохочувати її вкладати кошти в суспільно значимі проекти, якими є сучасна функціональна спортивна інфраструктура в усіх регіонах України. Це запорука здорового способу життя нації та її всебічного розвитку, більшої кількості людей різного віку, що займаються спортом, появи нових спортивних зірок», – підкреслив Ігор Жданов.