• In English
 • Уряд схвалив проект Меморандуму про порозуміння з інвесторами і виробниками «зеленої» електроенергії
  Міністерство енергетики та захисту довкілля України, опубліковано 10 червня 2020 року о 18:18

  Кабінет Міністрів України схвалив проект Меморандуму про порозуміння з інвесторами і виробниками ВДЕ. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Уряду, 10 червня.

  «Міністерству вдалося досягти компромісних домовленостей, що враховують інтереси і споживачів, і інвесторів у відновлювану енергетику, і держави в цілому. Ці домовленості викладені у проекті Меморандуму про порозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики в Україні», – повідомила в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець під час засідання Уряду.

  В своїй переговорній позиції з інвесторами Міністерство ставило за мету досягнути максимального зниження «зеленого» тарифу, зупинити стрімке неконтрольоване зростання встановленої потужності СЕС, посилити відповідальність за створені виробниками з ВДЕ небаланси без додаткових поступок зі сторони держави, проте з урахуванням необхідності мінімізації ризиків судових позовів та арбітражів з боку інвесторів.

  Проектом Меморандуму передбачено зниження зеленого тарифу для сонячних електростанцій на 15%, для вітрових електростанцій – на 7,5%.

  Окрім того, прописано посилення відповідальності за небаланси.

  Документ також передбачає припинення будівництва нових СЕС з 31 липня цього року і обмеження на будівництво ВЕС після завершення вже розпочатих проектів.

  Найближчим часом планується внести у Парламент відповідний законопроект, який імплементує ці домовленості.

  «Всі ці умови дадуть можливість зберегти за державою інвестиційно привабливий імідж і зберегти статус держави, яка виконує свої зобов’язання», - наголосила Ольга Буславець.