• In English
 • Урядова делегація України взяла участь у захисті дев’ятої періодичної доповіді України про виконання Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок
  Апарат Урядового уповноваженого з питань гендерної політики, опубліковано 19 жовтня 2022 року о 19:03

  18 - 19 жовтня 2022 року у м. Женеві відбулася 83-тя сесія Комітету ООН з ліквідації усіх форм дискримінації щодо жінок, на якій було розглянуто захист дев’ятої періодичної доповіді України про виконання Конвенції Організації Об’єднаних Націй про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, ратифікованої Україною 12 березня 1981 року.

  У захисті доповіді взяла участь урядова делегація України на чолі із Міністром соціальної політики України Оксаною Жолнович (глава делегації), Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики Катериною Левченко (заступник глави делегації) та заступником Міністра соціальної політики України Уляною Токарєвою (заступник глави делегації).

  До складу делегації ввійшли керівник Служби Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, представники центральних органів виконавчої влади, Офісу Генерального прокурора, Секретаріату Кабінету Міністрів та Постійного представництва України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у м. Женеві.

  Документ підготовлено з урахуванням Керівних принципів подання доповідей Комітету з ліквідації дискримінації щодо жінок, а також Заключних зауважень та рекомендацій Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок за підсумками розгляду восьмої доповіді України з оглядом на збройну агресію російської федерації проти України.

  Було поінформовано членів Комітету ООН з ліквідації всіх форм дискримінації про законодавчі, судові та інші заходи, вжиті Україною для виконання положень Конвенції, та досягнутий прогрес у цьому напрямі.

  При цьому, урядова делегація України зосередила увагу на подоланні проблем, які з’явилися або загострилися з початком широкомасштабного вторгнення росії на територію нашої країни 24 лютого цього року.

  В свою чергу, члени Комітету приділили велику увагу питанням сексуального насильства, пов’язаного із збройною агресією росії проти України.

  Вони високо оцінили Програму співробітництва між Урядом України та ООН щодо протидії сексуальному насильству та розробку Імплементаційного плану, підтримали позицію Уряду щодо необхідності посилення спроможностей представників різних державних структур, міжнародних та громадських організацій у питанні протидії насильству.

  Також всі члени Комітету висловили безумовну підтримку Україні та українському народу в боротьбі проти жорстокої неспровокованої агресії російської федерації.

  За результатами розгляду дев’ятої періодичної доповіді Комітет надасть заключні зауваження та рекомендації, які є обов’язковими для впровадження.

  Довідково

   Комітет з ліквідації дискримінації щодо жінок є органом незалежних експертів, який здійснює моніторинг виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок. Він складається з 23 експертів з прав жінок з усього світу. Конвенція про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW) є інструментом, який допомагає жінкам у всьому світі вносити зміни у своє повсякденне життя. У країнах, які ратифікували цю угоду, CEDAW виявилася важливою у протистоянні наслідкам дискримінації, які включають насильство, бідність і відсутність правового захисту, а також відмову у спадщині, правах власності та доступі до кредитів.