• In English
 • Уряд планує зняття митних та бюрократичних бар’єрів для ввезення в Україну генераторів, сонячних панелей, інверторів та іншого обладнання, — Прем’єр-міністр
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 04 червня 2024 року о 12:50

  Ключовий пріоритет Уряду зараз — зміцнення енергетики після російських терористичних ударів. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів 4 червня.

  «Ситуація дуже складна. Втрачено понад 9 ГВт потужностей генерації. Ворог і далі атакує енергетичні об’єкти. Наразі «Укренерго» знову вимушене вдаватися до планових вимкнень споживачів. Цим виграємо час для того, щоб відновити та посилити енергосистему», — зауважив Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр відзначив, що Уряд має стратегію з п’яти великих блоків. Перший — це посилення нашої ППО. Друге — ремонти пошкодженого обладнання і подальша розбудова захисту від дронів. Третє — децентралізація енергосистеми, де сформовано комплекс заходів.

  «Зняття митних та бюрократичних бар’єрів для ввезення в Україну генераторів, сонячних панелей, накопичувачів, інверторів та іншого обладнання. Підтримка споживачів, які будуть встановлювати власну генерацію, зокрема через надання пільгових кредитів. У кожному обласному центрі мають бути облаштовані установки для живлення критичної інфраструктури. Ми говоримо про десятки міні-ТЕЦ по всій країні», — сказав очільник Уряду.

  Четвертий блок — це міжнародна підтримка та співробітництво. За словами Прем’єр-міністра, у Фонді підтримки енергетики України вже понад 494 млн євро перерахованих та анонсованих внесків.

  «Розраховуємо, що буде набагато більше. Зокрема, нещодавно понад 12 млн доларів внесків задекларувала Австралія, про внесок в 42 млн євро оголосила Швеція. Естонія спрямує Україні цілий енергоблок теплової електростанції потужністю 200 МВт», — повідомив Денис Шмигаль і додав, що Україна працює також над розширенням імпорту з Європи до 2,2 ГВт.

  Пʼятий блок — це енергоефективність та відповідальне споживання електроенергії. Як підкреслив Глава Уряду, мета — заощаджувати на всіх рівнях, від великих підприємств до окремих будинків та квартир: «Наслідки російських атак на енергетику довгострокові. Тому заощадження буде частиною нашого повсякдення в наступні роки».

  Уряд планує зняття митних та бюрократичних бар’єрів для ввезення в Україну генераторів, сонячних панелей, інверторів та іншого обладнання, — Прем’єр-міністр