• In English
 • Україна зацікавлена у реалізації проектів інвестиційного плану TEN-T, – Іванна Климпуш-Цинцадзе
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 23 травня 2019 року о 20:57

  Україна зосереджує зусилля на підготовці інвестиційних проектів, включених до Індикативного інвестиційного плану Транс’європейської транспортної мережі TEN-T. Реалізація цього документа, дія якого віднедавна поширена на країни ініціативи «Східне партнерство», поглибить та зміцнить відносини між ЄС та його сусідами, включаючи Україну.

  На цьому наголосила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з генеральним директором директорату Європейської Комісії з питань мобільності і транспорту Хенріком Хололеєм.

  «У пріоритеті українського Уряду – забезпечити реалізацію проектів у межах інвестиційного плану TEN-T і переконатись, що план дій не залишиться лише на папері», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

  План окреслює пріоритетні проекти у країнах «Східного партнерства», зокрема, в Україні. Загалом вони потребуватимуть майже 13 млрд євро інвестицій для країн-учасників. На ці кошти в країнах ЄС та  СхП планують побудувати 4800 кілометрів автомобільних та залізничних шляхів, 6 портів та 11 логістичних центрів.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе нагадала, що на 16-му засіданні Транспортної панелі держав «Східного партнерства» партнери представили ідею створення Консультативного інструмента СхП з інфраструктурного поєднання. Його сформують на базі Програми ЄС Jaspers. Інструмент сприятиме державам «Східного партнерства» у підготовці проектних пропозицій для подальшої реалізації Індикативного плану.

  Крім того, Україна розраховує на підтримку ЄС та якнайшвидше підписання Угоди про спільний авіаційний простір. Це дасть додатковий поштовх розвитку української авіаційної галузі, збільшить кількість рейсів і обсяг пасажирських перевезень. Також наша країна зацікавлена у розвитку транснаціональних транспортних коридорів та приєднанні до глобальних проектів вдосконалення транспортної інфраструктури.

  Хенрік Хололей зазначив, що сторона ЄС зацікавлена бачити Україну як один із можливих транспортних коридорів у важливому логістичному проекті – створенні залізничного транспортного коридору між Європою та Китаєм в обхід Росії.

  Відповідний запит був отриманий Європейською Комісією від українського Уряду (від Міністра інфраструктури Володимира Омеляна). Ним засвідчується зацікавленість України в участі у спільному дослідженні щодо реалізації цього проекту.

  Володимир Омелян своєю чергою також подякував представникам Європейської Комісії за намір реалізувати низку інвестиційних проектів у Приазов’ї та Маріуполі.

  Україна зацікавлена у реалізації проектів інвестиційного плану TEN-T, – Іванна Климпуш-Цинцадзе Україна зацікавлена у реалізації проектів інвестиційного плану TEN-T, – Іванна Климпуш-Цинцадзе