Україна ставить перед собою непросте завдання – бути економічно сильною країною. І одним з ключових факторів, які дозволяють досягти мети, є розвиток науки і технологій. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час Загальних зборів НАН України з нагоди 100-річчя Академії. Глава Уряду зазначив, що історія Академії наук – це історія наукових перемог світового рівня. І зараз потрібно думати над розвитком, осучасненням наукового середовища.
«Україна має залишатися лідером науки і технологій, – сказав Володимир Гройсман. – Нам потрібно сьогодні по-новому подивитися на розвиток науки і на підходи державної підтримки науки. Ми бачимо здобутки, які можемо використовувати в багатьох сферах».
Глава Уряду зазначив, що одним з таких нових підходів стане робота Національної ради з питань науки і технологій та Фонду досліджень, які вже наступного року сформують своєрідну інфраструктуру, покликану забезпечити належний рівень і фінансування досліджень, а також перехід розробок у реальний сектор економіки.
«Ми розуміємо, що наступні роки будуть не менш динамічними в сенсі наукового розвитку, адже будемо стикатися з різними викликами. І ми усвідомлюємо, що належний рівень підтримки науки – запорука успіху всієї країни», – сказав Володимир Гройсман.
Користуючись нагодою, він привітав з ювілеєм керівника НАНУ Бориса Патона.
Довідково
Щороку установи НАНУ виконують близько 3000 робіт для підприємств, близько 1000 винаходів втілюються у промисловість. Сфери застосування наукових розробок – енергетика, транспорт, авіа- та ракетобудування, металургія, охорона здоров’я, оборона і безпека. Наступного року бюджет розвитку науки становитиме 9,4 млрд грн. Пріоритетними напрямками для розробок визначені кіберзахист, захист інформації, енергетичні напрацювання, передусім в сегменті енергозаощадження та використання вторинної сировини.