• In English
  • Україна долучається до європейської моделі прозорих розрахунків в авіаційній сфері, – Дмитро Абрамович
    Міністерство інфраструктури України, опубліковано 28 лютого 2020 року о 14:14

    Україна долучається до європейської моделі прозорих розрахунків в авіаційній сфері. Про це повідомив перший заступник Міністра інфраструктури України Дмитро Абрамович сьогодні, 28 лютого 2020 року, за результатами другого раунду консультацій з представниками ІАТА та авіакомпаній з питань узгодження країнами рішення про приєднання до Спільної системи маршрутних зборів Євроконтролю.

    Делегація України на чолі з першим заступником Міністра інфраструктури Дмитром Абрамовичем та керівником Украероруху Андрієм Ярмаком узяли участь у консультаціях з представниками Міжнародної асоціації повітряного транспорту (ІАТА), авіакомпаній-користувачів повітряного простору України та фахівців Центрального бюро маршрутних зборів Євроконтролю (CRCO), що відбулися у м. Брюссель (Королівство Бельгія).

    «Україна долучається до європейської моделі прозорих розрахунків в авіаційній сфері. Для Української держави завершення процесу технічної інтеграції є надзвичайно важливим пріоритетом. Окрім покращення платіжної дисципліни авіакомпаній, це стане гарантією можливості модернізувати національну аеронавігаційну систему, дасть можливість підвищувати якість послуг і отже – підтримувати високий рівень безпеки польотів», – заявив перший заступник Міністра інфраструктури України Дмитро Абрамович.

    Керівник Украероруху Андрій Ярмак подякував учасникам перемовин і зазначив: «Ми є партнерами, які працюють у єдиному європейському небі, забезпечуючи безпеку польотів та комфорт для користувачів наших послуг. Тому прагнемо спільного, єдиного погляду на наш майбутній розвиток у рамках європейської інтеграції».

    Андрій Ярмак наголосив, що наразі Украерорух повністю готовий – технічно, операційно та економічно  – до початку роботи в рамках Спільної системи маршрутних зборів Євроконтролю.

    Керівник національного провайдера аеронавігаційних послуг України проінформував, що в рамках реалізації цього процесу, відповідно до вимог Євроконтролю, проведено масштабну роботу із формування національної бази витрат України у відповідності до вимог і принципів Євроконтролю та ІСАО: отримано позитивний звіт (висновок) від Євроконтролю щодо відповідності нормативним документам; адаптовано національну нормативно-правову базу у сфері аеронавігації; забезпечено відповідність операційних та технічних процедур взаємодії зі структурними підрозділами Євроконтролю в частині передачі даних про польоти повітряних суден в повітряному просторі України; підтверджено виконання Україною (Мініфраструктури) вимог ІСАО та Євроконтролю щодо здійснення незалежного нагляду за економічною діяльністю національного провайдера.

    За результатами 113 сесії Розширеного Комітету з маршрутних зборів Євроконтролю, який проводився в листопаді минулого року в Брюсселі, було підтверджено повну відповідність бази витрат та ставок плати за аеронавігаційні послуги в Україні принципам Євроконтролю.