• In English
 • Укладено Меморандум про співпрацю з метою створення на території міста Києва Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр»
  Міністерство культури України, опубліковано 16 березня 2018 року о 18:56

   16 березня у Київській міській державній адміністрації відбулась церемонія підписання Меморандуму про співпрацю між Міністерством культури України, Міністерством освіти та науки України, Київською міською державною адміністрацією, Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр» та Благодійною організацією «Благодійний фонд «Меморіал Голокосту «Бабин Яр» з метою створення на території міста Києва Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр».

  Меморандум був підписаний Міністром культури України Євгеном  Нищуком, першим заступником Міністра освіти і науки України Володимиром Ковтунцем, Головою Київської міської державної адміністрації Віталієм Кличком, Генеральним директором Благодійної організації «Благодійний фонд «Меморіал Голокосту «Бабин Яр» Геннадієм Вербиленком та Генеральним директором Національного історико-меморіального заповіднику «Бабин Яр» Борисом Глазуновим.

  «Увічнення трагічних сторінок народу  і збереження його пам’яті є надзвичайно важливим для нашого спільного майбутнього. Жорстоке цинічне знищення тисяч людей різних національностей в часи німецької окупації, а потому замовчування тривалий час цих страшних злочинів у часи радянської влади, потребує викриття, осмислення, а головне, засвоєння тих страшних уроків. Перед нами велика відповідальність і велика робота. Але я впевнений, що у співпраці ми зможемо досягти мети», - зазначив під час свого виступу Міністр культури Євген Нищук.

  Міністр культури України також нагадав про велику роботу, проведену  Міністерством культури та іншими державними інституціями до 75-х  роковин трагедії в Бабиному Яру. У тому числі з благоустрою території та ремонтно-реставраційних заходів на пам’ятках Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр». Так, упорядковано Алею Мучеників та Алею Праведників, відновлено пам’ятний знак «Менора» та пам'ятник знищеним у Бабиному Яру дітям, пам’ятник  загиблим представникам ромської національності, оформлені інформаційно-роз’яснювальні стенди на території заповідника, встановлено відеоспостереження та світлові прибори  тощо.

  Окремо Міністр культури наголосив на важливості  створення на території заповідника Меморіального комплексу.

  «Трагедія Бабиного Яру потребує гідного центру пам’яті, наповненого осмисленням. Місця, де могли б проводитись семінари, міжнародні наукові заходи і дослідження цієї трагедії. Тому спільно з колегами ми прийняли рішення  зробити цей великий центр, який потребує спільних зусиль держави  і громадськості. Цей проект реалізується у співпраці з державними інституціями і з Благодійним фондом, - розповів Євген Нищук.- Я сповнений відповідальності і розумію, наскільки  важлива реалізації  цього  масштабного і  необхідного для України проекту».

  Відповідно до укладеного Меморандуму сторони домовилися про проведення, в межах своєї компетенції, інформаційних, освітніх та наукових заходів стосовно створення Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр». Зокрема, Міністерство культури  надаватиме інформацію про пам’яткоохоронний статус територій розміщення Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр», сприятиме проведенню архітектурного конкурсу концепції Меморіального центру, її фаховому та громадському обговоренню, реалізації результатів на наступних етапах втілення та забезпеченню проведення заходів із будівництва об’єкта.

   «Наше завдання, наша спільна місія створити, наповнити змістом, донести до майбутніх поколінь правду і пам'ять про цю страшну трагедію. Робота вже почалась, і ми зробимо все, щоб у Києві з’явився такий меморіал, який стане символом увічнення  пам’яті не лише тих, хто загинув, а також тих людей, хто рятував від смерті. Об’єднавшись, вже найближчим часом ми зможемо отримати результати реалізації цього важливого проекту», - наголошує Київський міський голова Віталій  Кличко.

  Перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець повідомив, що відомство приєднується до Меморандуму і готове докласти всіх зусиль для того, щоб такий меморіальний центр за функціонував.

  «Ми добре розуміємо, що історію потрібно не лише вивчати,  а глибоко усвідомлювати, щоб помилки минулого не повторювалися в нашому майбутньому. Ми розуміємо, що потрібні глибокі наукові дослідження, тому будемо залучати найкращих науковців до створення наукової бази цього меморіалу», - говорить він.

  Генеральний директор БО «Благодійний фонд «Меморіал Голокосту «Бабин Яр» Геннадій Вербиленко відзначив певну унікальність цього проекту, яка, на його переконання,  не лише в масштабах та значущості для Києва та України загалом,  а й у ствердженні європейського вибору розвитку країни.

  «Унікальність проекту також полягає в  інтеграції зусиль держави та приватного сектору задля реалізації такого масштабного проекту. Без зусиль держави цей проект неможливий, як і проект без приватних інвесторів. Поодинці цей проект було б неможливо реалізувати  в сьогоднішніх умовах. Сподіваюсь, що наше співробітництво буде плідним та націленим на ефективність досягнення конкретного результату» - сказав Геннадій Вербиленко.