• In English
 • У нас спільне розуміння загроз та викликів безпеці, - Державний міністр з питань оборони Великої Британії
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 24 серпня 2018 року о 17:41

  Віце-прем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з заступником Голови Палати лордів, Державним міністром з питань оборони Великої Британії графом Хоу (Фредерік Річард Пенн Керзон).

  Віце-прем’єр-міністр подякувала за те, що політичний та військовий діалог двох країн залишається надійним, за допомогу Україні в оборонному плануванні, розвитку бойових можливостей Збройних Сил, підготовку українських військовослужбовців, а також участь британських десантників у параді на честь 27-ї річниці незалежності України.

  Окремо вона подякувала Уряду Великобританії за рішення про продовження до 2020 року операції "ОРБІТАЛ", розпочатої у 2015 році, та розширення підготовки українських військових до оперативного рівня. «Викладачі Великої Британії роблять чудову роботу, і ми особливо цінуємо, що операція проводиться в різних місцях України», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Наразі 100 інструкторів ЗС Британії в рамках операції проводять навчання українських військових за напрямами підготовки штабних офіцерів, польової медицини, артилерійських, саперних та інформаційних операцій, безпеки польотів, військової розвідки, логістики, тактики ведення бою в міських умовах, виживання тощо. Вже проведено понад 120 курсів, на яких підготовлено понад 7000 військовослужбовців ЗСУ, з яких понад 700 – інструктори.

  За словами Віце-прем’єр-міністра, не менш важливим для України є продовження навчальних програм для українських військових у британських оборонних навчальних закладах. З 2014 року 35 українських офіцерів завершили річні програми, і українська сторона сподівається, що це число буде зростати. З 2014 року для забезпечення першочергових потреб Збройних Сил України британська сторона надала матеріально-технічну допомогу ЗСУ на загальну суму понад 5 млн дол. США.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе також висловила вдячність Уряду Великої Британії у сприянні проведення реформ в оборонно-безпековій сфері України, зокрема відзначивши вагомий внесок британського радника високого рівня Генерала Ніка Паркера.

  Віце-прем’єр-міністр висловила зацікавленість у створенні  в майбутньому можливостей для  спільного виробництва зброї та військової техніки на території України  за участі британських компаній. «Ми вважаємо, що українсько-британське  військово-технічне співробітництво, особливо в галузі виробництва  високотехнологічної зброї, може мати значний потенціал», - сказала  Іванна Климпуш-Цинцадзе, зазначивши, що для цього Україні потрібно  продовжити активні реформи у сфері оборонної промисловості.

  Було зазначено, що співробітництво України з НАТО залишається наріжним каменем національної безпеки України. Державний міністр граф Хоу висловив впевненість, що результати останнього Саміту НАТО у контексті євроатлантичних прагнень України є надзвичайно позитивними для України та союзників.

  Сторони також торкнулися рішення Спеціальної конференції з хімічної конвенції у відповідь на шокуючі хімічні напади в Солсбері та Сирії. Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Україна підтримує це рішення, і міжнародне співтовариство повинно продовжувати працювати разом, щоб захистити міжнародну систему, яка базується на правилах нерозповсюдження. Своєю чергою граф Хоу виловив вдячність Уряду України за реакцію на трагедію в Солсбері, а також за підтримку Великої Британії в Гаазі у ході роботи зазначеної конференції.

  Віце-прем’єр-міністр висловила сподівання, що Уряд Великої Британії відіграватиме більш активну роль у міжнародних зусиллях, спрямованих на розблокування пропозиції з розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі. «Ми раді, що Лондон розділяє нашу позицію щодо цієї місії. Мандат місії має бути ефективним на всій території Донбасу та українсько-російського державного кордону, і не повинен підлягати затвердженню російськими сепаратистами. Ми також вважаємо, що основною метою місії повинно бути встановлення контролю над державним українським кордоном», - підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Сторони також обговорили дієвість санкцій проти Росії та хід імплементації Мінських домовленостей. Крім того, було обговорено проблематику з реагування та прогнозування гібридних загроз, інформаційного впливу та кібератак. «У нас спільне розуміння щодо загроз та викликів безпеці, і Британія вдячна Україні за можливість отримати досвід ефективної боротьби у цьому», - зазначив Державний міністр Великої Британії.

  У нас спільне розуміння загроз та викликів безпеці, - Державний міністр з питань оборони Великої Британії