• In English
  • У Національному університеті оборони імені Івана Черняховського триває Міжнародна антикорупційна конференція
    Міністерство оборони України, опубліковано 27 листопада 2018 року о 14:04

    26 листопада у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського розпочалося проведення Міжнародної антикорупційної конференції.

    Захід проходить під керівництвом першого заступника Міністра оборони України Івана Руснака на базі Наукового центру проблем запобігання корупції у секторі безпеки та оборони НУОУ за підтримки Представництва НАТО в Україні, Міністерства оборони Великої Британії та Центру зі зниження ризиків корупції в оборонному секторі (CIDS) Міністерства оборони Норвегії.

    Участь у заході беруть народні депутати України, посли Європейських держав, представники Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, центральних органів виконавчої влади, Представництва НАТО в Україні, Незалежного експертного антикорупційного консультативно-дорадчого комітету при Міністерстві оборони України, Центру зі зниження ризиків корупції в оборонному секторі Міністерства оборони Норвегії, Центру зі зниження ризиків корупції в оборонному секторі в Боснії та Герцеговині, керівництво та члени Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони, провідні науковці, національні та міжнародні експерти.

    Перший заступник керівника оборонного відомства Іван Руснак поінформував присутніх про події, які сталися напередодні в районі Керченської протоки:

    «Кораблі Російської Федерації вчинили акт агресії проти України, грубо порушивши міжнародні договори та конвенції. Дії щодо тарану російським кораблем українського буксиру, обстріл морського катеру ВМС ЗС України, захоплення трьох кораблів разом з екіпажем, поранення  українських  моряків ‒ є прямим продовженням агресивних дій, які розпочаті з анексії Криму, вторгнення на Донбас, збиття міжнародного лайнера з пасажирами на борту, знищення інфраструктури цивільного населення. Всі ці дії є викликом для всієї світової спільноти. В таких непростих умовах, в яких знаходиться наша країна, ми продовжуємо виконувати непросте завдання, яке визначене оборонною реформою, і сьогодні проводимо важливий міжнародний захід. З цієї нагоди я маю честь засвідчити високу повагу нашим іноземних партнерам з  оборонних відомств Великобританії, Королівства Норвегії та інших країн-членів Альянсу за готовність поділитися набутим досвідом в питаннях організації та проведення ефективних заходів, спрямованих на зменшення рівня корупційних ризиків у сфері оборони та військового будівництва», ‒ сказав Іван Руснак.

    За його словами, корупція становить реальну суспільну небезпеку, стоїть на заваді демократичних перетворень. Ця проблема подекуди має місце і в оборонному відомстві, тому вжиття своєчасних заходів щодо запобігання та протидії корупційним ризикам є одним із пріоритетних завдань Міністерства оборони України, органів військового управління всіх рівнів.

    «Я переконаний, що міжнародний антикорупційний захід, який вже вчетверте проводить Національний університет оборони України, дозволить узагальнити міжнародний та вітчизняний досвід в антикорупційній діяльності, дослідити важливі питання щодо подальших шляхів запобігання та протидії корупції у сфері оборони, військового будівництва, визначити способи та інструменти формування та реалізації державної антикорупційної політики», ‒ констатував перший заступник Міністра оборони України.

    Іван Руснак також зауважив, що висновки міжнародного заходу в подальшому використовуватимуться в діяльності керівництва Міністерства оборони та Збройних Сил України. Результатом спільної роботи мають бути рекомендації щодо спроможності ефективно, економно та законно використовувати державні ресурси, гарантовано виконувати соціальні зобов’язання перед військовослужбовцями, членами їх сімей.

    Глава Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков відзначив високий рівень співпраці з Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського, зокрема із функціонуючим у його складі Науковим центром проблем запобігання корупції у секторі безпеки та оборони. Головним пріоритетом у роботі є виконання Програми з виховання доброчесності під проводом НАТО.

    Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні пан Уле Тер’є Хорпестад висловився про готовність уряду Норвегії підтримувати Україну в  боротьбі та запобіганні корупції та у вихованні доброчесності. На його думку, боротьба з корупцією є важливою складовою в євроатлантичному прагненні України.

    «Хочу відзначити українське оборонне відомство за його відкритість міжнародним співтовариствам щодо зниження ризиків корупції та підвищення обізнаності щодо проявів корупції на обороноздатність вашої держави. Норвегія підтримує реформу сектору безпеки та оборони України. Ми тісно співпрацюємо з Міністерством оборони України щодо зменшення корупційних ризиків», ‒ додав пан Уле Тер’є Хорпестад.

    Крім цього, він зауважив, що у Норвегії занепокоєні ситуацією в Азовському морі. Норвегія підтримує суверенітет України та вважає незаконними дії Російської Федерації стосовно України.

    Міжнародна антикорупційна конференція триватиме до 28 листопада. Протягом трьох днів проводяться обговорення в групах за напрямками діяльності запрошених гостей (кадрова політика, закупівлі, використання фондів та земель, військові операції) та напрацьовані пропозиції з удосконалення заходів запобігання та виявленні корупції у Міністерстві оборони та Збройних Силах України.