• In English
 • Тимофій Милованов: Обсяги виробництва прокату у 2019 році зросли на третину
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 14 лютого 2020 року о 16:29

  У січні поточного року металургійна галузь достатньо впевнено відновила обсяги випуску – порівняно з груднем 2019 року зросли обсяги виробництва прокату – на 29,4%, сталі – на 14,6% та чавуну - на 4,9%. Про це сказав Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов. 

  «Окремі галузі внаслідок інвестицій попередніх років вже продемонструвати гарні результати – фармацевтичне виробництво зросло на 5,1%, виробництво комп'ютерів, електронної та оптичної продукції – на 4,3%, хімічне виробництво – на 3,3%. Саме ці галузі мали змогу ефективно конкурувати на внутрішньому і зовнішньому ринках. Поточні та майбутні інвестиції забезпечать нам все більше і більше таких конкурентних виробництв. І ми вже спостерігаємо перші позитивні відгуки економіки», — сказав Тимофій Милованов.

  Він додав, що за даними Державної адміністрації морських портів у січні 2020 року перевалка вантажів у морських портах суттєво збільшилася - на 20,5% порівняно з січнем минулого року.

  За результатами 2019 року економічна активність зберігалась на достатньо високому рівні. Наприкінці року економіка дещо уповільнилася. Це було досить очікувано.

  Тимофій Милованов пояснив, що насамперед такі очікування були сформовані не зовсім типовими термінами збору врожаю зернових та інших культур. Тепла погода призвела до ранніх зборів, у результаті чого на відміну від того ж 2018 року основний збір врожаю зернових прийшовся на ІІІ квартал. І відповідно у цей період по сільському господарству були гарні показники на тлі рекордного врожаю, і суттєве зниження в ІV кварталі.

  Крім того, як вже неодноразово коментували у Мінекономіки, була низка факторів, що впливали на зниження обсягів випуску промисловості в ІV кварталі. Зокрема, мова йде про:

  - негативні тенденції на зовнішніх ринках. Цього року посилення торгових війн у світі мало наслідком падіння промислового виробництва на багатьох ринках, у тому числі і в Європі (падіння промисловості ЄС у 2019 році становило 1,1%, а у грудні поглибилося до 3,9%, зокрема в Естонії – 9,9%, Румунії – 8,9%, в Німеччині – 7,2%). Крім того, суттєво впали ціни на чорні метали – у середньому на 10-15% порівняно з 2018 роком. У результаті металургійне виробництво зменшилося на 3,1% за рік (на 10% у грудні), що мало найбільший внесок у загальне падіння промисловості.

  - проблеми з логістикою. У минулому році суттєво зросло навантаження на чорноморські порти, що було пов’язано зі збільшенням перевалки зерна, вугілля та металів, які переорієнтовувалися із європейського напрямку та азовських портів. У результаті виникали постійні «вузькі місця» як у самих портах, так і на під’їзді до них залізничним та автомобільним транспортом.

  - теплі погодні умови, що були вагомим чинником скорочення попиту на енергоресурси (поряд з падінням виробництва у галузях-основних споживачах енергії) і відповідного падіння в постачанні електроенергії, газу та пари - на 4,1% (і на 15,7% у грудні). 

  - менший врожай цукрових буряків, фруктів та овочів, що мав важливий вплив на харчову промисловість, зростання обсягів випуску якої уповільнилося до 0,2%. 

  Звичайно, негативний вплив цих факторів суттєво підсилювався зниженням цінової конкурентоспроможності вітчизняних підприємств через зміцнення обмінного курсу та високі темпи підвищення заробітних плат внаслідок високої конкуренції між роботодавцями на ринку праці.

  У таких умовах, розуміючи загострення конкурентної боротьби та необхідність технологічного переозброєння, у минулому році промислові підприємства масово проводили модернізацію. Так, за перші 9 місяців капітальні інвестиції в добувній промисловості зросли на 34%, у постачанні електроенергії та газу – на 38%, у харчовій промисловості – на 42%, у металургії – на 34%. Крім того, збільшився чистий приплив прямих іноземних інвестицій до реального сектору економіки – до 2,3 млрд дол. США, що у 1,7 раза перевищує рівень 2018 року (1,4 млрд дол. США). До речі, проведення капітальних ремонтів і оновлення ліній теж певним чином гальмувало роботу і знижувало показники цих галузей, водночас створюючи підґрунтя для майбутніх результатів.

  Більш детальну інформацію, а також про стратегію економічного розвитку Уряду Міністр Тимофій Милованов розповість 17 лютого.  

  Анонс буде на сайті Мінекономіки.

  Тимофій Милованов: Обсяги виробництва прокату у 2019 році зросли на третину