• In English
 • Сприяння у відкритті нових ринків для українських виробників має стати невід’ємною частиною нової економічної політики, — Денис Шмигаль
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 22 квітня 2022 року о 08:43

  Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час робочого візиту у Вашингтон провів зустріч із Міністром торгівлі США Джиною Раймондо. Сторони обговорили питання розвитку двосторонньої торгівлі, зменшення торговельних бар’єрів та санкцій проти росії.

  Денис Шмигаль наголосив на важливості продовження та посилення санкційного тиску на росію, аби зменшити її спроможності фінансувати війну проти України. Важливим ударом для знекровлення російської економіки та військової машини росії мають стати санкції енергетичного сектору. За словами Глави Уряду, це стосується введення країнами-партнерами ембарго на імпорт нафти, газу, вугілля та ядерного палива з росії.

  "Закликаємо країни шукати шляхи диверсифікації джерел постачання ядерного палива для зменшення залежності від росії. Це насамперед стосується питання національної безпеки", — зазначив Денис Шмигаль.

  Прем'єр-міністр також акцентував увагу на необхідності ідентифікувати й ліквідувати будь-які лазівки та потенційні можливості для росії обходити вже накладені санкції.

  "До деяких санкцій росія намагається пристосуватися за допомогою певних країн та компаній. Працюватимемо з нашими партнерами, аби ліквідувати такі можливості для росії", — наголосив Прем'єр-міністр.

  Один із найбільш важливих треків, за словами очільника Уряду, це широкомасштабне обмеження торговельних можливостей росії з одночасним розширенням можливостей безперешкодної торгівлі для України шляхом зниження імпортних квот і бар'єрів для стратегічних галузей української промисловості.

  За словами Дениса Шмигаля, поряд із фінансовою підтримкою міжнародних партнерів не менш важливим для України є відкриття нових ринків для продукції українського виробництва, зокрема це стосується продукції сталеварної промисловості й агропромислового комплексу. Зокрема, Прем'єр-міністр зазначив, що звільнення української сталі з-під дії мит США дозволить стабільно забезпечити металургійні підприємства замовленнями, а тисячі українських металургів роботою. Денис Шмигаль повідомив, що стабільно працюючі галузі та підприємства є важливим економічним тилом в умовах війни.

  "Зменшення будь-якого тягаря для різних секторів української промисловості є частиною нової економічної політики Уряду післявоєнного стану, яку ми вже напрацьовуємо та реалізовуємо у координації та співпраці з нашими міжнародними партнерами", — наголосив Денис Шмигаль.

  Сприяння у відкритті нових ринків для українських виробників має стати невід’ємною частиною нової економічної політики, — Денис Шмигаль Сприяння у відкритті нових ринків для українських виробників має стати невід’ємною частиною нової економічної політики, — Денис Шмигаль Сприяння у відкритті нових ринків для українських виробників має стати невід’ємною частиною нової економічної політики, — Денис Шмигаль Сприяння у відкритті нових ринків для українських виробників має стати невід’ємною частиною нової економічної політики, — Денис Шмигаль