• In English
 • Сергій Савчук: Із Урядом Німеччини та GIZ плануємо спільно продовжити розвиток сфери енергоефективності

  На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи під час Українсько-німецьких міжурядових перемовин з питань співробітництва задля розвитку.

  Як пояснив Сергій Савчук, партнерство із енергетичним кластером GIZ дозволяє прискорити реформи, зокрема, у таких напрямах:

  імплементація Директиви 2012/27/ЄС (статті 5 та 8);

  сертифікація енергоаудиторів;

  підвищення енергоефективності закладів охорони здоров’я, промислових підприємств;

  розробка концепції енергетичної утилізації відходів;

  надання експертної та технічної допомоги в реалізації Концепції та Плану дій із запровадження ринку «зелених» облігацій в Україні;

  створення web-платформи www.uamap.org.ua (95  реалізованих та  106 потенційних проектів у сфері відновлюваної енергетики, що  потребують залучення понад 4 млрд євро інвестицій).

  Також GIZ – постійний партнер у проведенні широкомасштабних інформаційно-роз’яснювальних заходів: від національних щорічних форумів до регіональних семінарів для громад.

  Під час перемовин із німецькою стороною Сергій Савчук підтримав започаткування нового проекту технічного співробітництва «Сприяння енергоефективності в Україні та впровадження Директиви ЄС про енергоефективність» GIZ.

  «При цьому, вважаємо за необхідне розширювати партнерство і у відновлюваній енергетиці, де Німеччина демонструє значні успіхи, - прокоментував Голова Агентства. -

  Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю з енергетичним кластером GIZ у сфері енергоефективності та «чистій» енергетиці».