На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи під час Українсько-німецьких міжурядових перемовин з питань співробітництва задля розвитку.
Як пояснив Сергій Савчук, партнерство із енергетичним кластером GIZ дозволяє прискорити реформи, зокрема, у таких напрямах:
імплементація Директиви 2012/27/ЄС (статті 5 та 8);
сертифікація енергоаудиторів;
підвищення енергоефективності закладів охорони здоров’я, промислових підприємств;
розробка концепції енергетичної утилізації відходів;
надання експертної та технічної допомоги в реалізації Концепції та Плану дій із запровадження ринку «зелених» облігацій в Україні;
створення web-платформи www.uamap.org.ua (95 реалізованих та 106 потенційних проектів у сфері відновлюваної енергетики, що потребують залучення понад 4 млрд євро інвестицій).
Також GIZ – постійний партнер у проведенні широкомасштабних інформаційно-роз’яснювальних заходів: від національних щорічних форумів до регіональних семінарів для громад.
Під час перемовин із німецькою стороною Сергій Савчук підтримав започаткування нового проекту технічного співробітництва «Сприяння енергоефективності в Україні та впровадження Директиви ЄС про енергоефективність» GIZ.
«При цьому, вважаємо за необхідне розширювати партнерство і у відновлюваній енергетиці, де Німеччина демонструє значні успіхи, - прокоментував Голова Агентства. -
Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю з енергетичним кластером GIZ у сфері енергоефективності та «чистій» енергетиці».