• In English
 • Розпочала роботу група з розробки законопроекту про перехоплення телекомунікацій
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 23 березня 2021 року о 20:27


  23 березня 2021 року Комітет цифрової трансформації провів першу онлайн-зустріч робочої групи, яка займатиметься розробкою законопроекту про перехоплення телекомунікацій.

  До участі долучилися представники телеком-галузі (оператори та профільні асоціації — ІнАУ, «Телас», Телекомунікаційна палата України), правозахисних організацій (Центр громадянських свобод, Харківська правозахисна група, Лабораторія цифрової безпеки, Платформа з прав людини, ABA ROLI) та державних органів, які мають відношення до цієї проблематики, — НАБУ, МВС, Мінцифри, СБУ, ДБР та СЗРУ.

  На сьогодні відсутні закони, які б регулювали правовідносини у сфері перехоплення телекомунікацій. Всі дії відбуваються на основі відомчих документів, що дає можливість для маніпуляцій.

  Тому важливо розробити новий закон, який забезпечить оптимальний баланс між потребами правоохоронних органів та громадськості. Для громадян — це означає дотримання конституційних прав і свобод у сфері використання телекомунікацій, а для правоохоронних органів — можливість ефективно виконувати свої обов’язки перед суспільством і державою, застосовуючи чітко визначені повноваження у сфері боротьби і попередження злочинності. Однак відсутність реального контролю за діями спецслужб неминуче призводить до зловживань і до стеження за тими, хто здається владі небезпечними.

  Проведення перехоплення телекомунікацій за чітко окресленим спеціальним законом необхідне для успішної боротьби і попередження злочинів. При цьому він має передбачити надійні гарантії проти зловживань і несанкціонованих перехоплень телекомунікацій.