• In English
 • Роман Труба: Маємо довести, що розслідування злочинів топ-чиновників можуть закінчуватися вироками в судах
  Державне бюро розслідувань, опубліковано 21 червня 2018 року о 12:06

  Нарощування потужностей, а також підтримка громадянського сектору та міжнародних партнерів дозволять Державному бюро розслідувань у швидкі строки стати незалежним сучасним правоохоронним органом. Про це заявив Директор ДБР Роман Труба під час зустрічі з європейськими партнерами у Брюсселі.

  «Місія ДБР – неупереджено розслідувати злочини, незважаючи на ресурси посадовців, які їх вчинили: маємо довести, що розслідування злочинів топ-чиновників можуть закінчуватися вироками в судах. Маємо неупереджено розслідувати злочини правоохоронців; маємо сприяти очищенню судової системи; маємо професійно розслідувати військові злочини», – заявив Роман Труба.

  «Відтак, коли ми запрацюємо, друзів у нас не буде», – додав він.

  Роман Труба зазначив, що політичні інститути не зацікавлені в тому, щоб Бюро запрацювало з вересня, як було визначено у Стратегічній програмі діяльності органу.

  «Через сім місяців ДБР передали приміщення, яке центральний апарат може розглядати лише як тимчасовий варіант. З березня Верховна Рада не може ухвалити зміни до законодавства, щоб ДБР змогло обрати 140 працівників керівного складу, а також весь оперативний блок. Ще у грудні минулого року ми зверталися до зовнішньої комісії, щоб вона обрала керівників управлінь та директорів територіальних органів, але лише в червні кандидати почали складати тести. Сукупність цих фактів навряд чи свідчить про зацікавленість політичних інститутів у початку роботи ДБР», – звернув увагу Директор ДБР.

  При цьому Роман Труба наголосив, що у вересні ДБР розпочне роботу, але в якому форматі – залежить, у тому числі, від Верховної Ради. «Ухваліть зміни до закону та дозвольте ДБР обрати керівний склад та оперативний блок», – звернувся Директор ДБР до народних депутатів.

  Повідомляємо, що протягом 20-23 червня Роман Труба проводить робочі зустрічі з представниками Європарламенту та Єврокомісії у Брюсселі.

  Роман Труба: Маємо довести, що розслідування злочинів топ-чиновників можуть закінчуватися вироками в судах