• In English
 • Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 12 січня 2024 року о 18:36

  Доброго дня, шановні колеги, шановні українці.

  Кожен день ми боремося за краще майбутнє для нашої країни. Попри всі труднощі, наш Уряд жодного місяця не затримував виплати ані пенсій, ані соціальних допомог, ані пільг і субсидій.

  За час повномасштабної війни ми провели вже дві індексації пенсійних виплат. У березні 2024 року проведемо ще одну. За попередніми розрахунками Міністерства соціальної політики, пенсії зростуть в середньому на 13%.

  Загалом соціальні видатки державного бюджету у 2024 році складуть 470 млрд грн. Це на 25 млрд грн більше, ніж минулого року.

  На субсидії виділяємо 50 млрд грн. Це на 12 млрд грн більше, ніж в минулого року.

  Збільшуємо програму підтримки малозабезпечених родин.

  Майже удвічі збільшуємо видатки на соціальний захист осіб з інвалідністю.

  Збільшуємо мінімальну зарплату. Продовжуємо допомагати внутрішньо переміщеним особам.

  Постійний фокус тримаємо також на всебічній підтримці українських ветеранів. Цього року Уряд збільшує фінансування відповідної програми удвічі. В бюджеті на підтримку наших ветеранів передбачено понад 14 млрд грн.

  Зокрема, пріоритетна для нас програма — це реабілітаційна та психологічна допомога ветеранам. Виділяємо на неї понад 2,5 млрд грн.

  Одночасно змінюємо підходи в соціальній сфері. Продовжуємо цифровізацію. Ми вже об’єднали у Пенсійному фонді виплати пенсій, субсидій та соціальне страхування.

  Запускаємо електронний кейс-менеджмент. Це підхід, який дозволить індивідуально підійти до підтримки українських родин. Всі організаційні процеси будуть спрощені й автоматизовані.

  Наша політика — це створити можливості для людей самим забезпечувати себе та свої родини. А держава буде підтримувати тих, хто цього дійсно потребує.

  ***

  Очевидно, що для ефективної системи соціальних виплат необхідна ефективна економіка.

  Тому цьогоріч ми продовжимо стимулювати економіку через програми підтримки бізнесу.

  Загалом на ці стимули направимо понад 40 млрд грн.

  Продовжуємо та вдосконалюємо одну з найуспішніших державних програм пільгового кредитування «5-7-9». Загалом виділяємо на доступні позики для малого та середнього бізнесу 18 млрд грн.

  Понад 11 тисяч українців уже отримали від держави безповоротні гранти, аби започаткувати та розширити свій бізнес. Це програма єРобота, завдяки якій уже створено понад 35 тисяч нових робочих місць.

  У планах на цей рік — видати близько 15 тисяч грантів. Зокрема, ми хочемо допомогти створити понад 1000 нових ветеранських бізнесів.

  Будемо підтримувати аграріїв, будівельну галузь, створення та розширення переробних підприємств.

  Три мільярди виділимо на державну підтримку великих інвестиційних проектів в Україні. Вперше в бюджеті заклали кошти на розширення мережі індустріальних парків. Це 1 млрд гривень, які дозволять дати поштовх розвитку цих промислових майданчиків.

  Сьогодні Уряд ухвалить рішення про створення ще одного індустріального парку на Закарпатті. Мова про довгострокові інвестиції на суму понад 5 млрд грн та створення близько 2 тисяч нових робочих місць.

  ***

  Також ключове завдання для нас цього року — посилення обороноздатності.

  У цьому контексті маємо сьогодні два важливі рішення.

  Виділяємо з резервного фонду додаткові майже 2,5 млрд грн для будівництва інженерно-технічних і фортифікаційних споруд.

  З цих коштів 1,4 млрд грн піде на фортифікаційне обладнання оборонних рубежів. Ще 1,1 млрд грн — на облаштування смуг невибухових загороджень.

  Крім того, виділяємо з резервного фонду ще 120 млн грн для Державної прикордонної служби. Це кошти так само для посилення нашої обороноздатності та інженерно-технічного облаштування кордону.

  Наостанок. Про ситуацію в енергетиці.

  Ми пройшли майже половину зими. Завдяки попередній підготовці та професіоналізму енергетиків пройшли успішно.

  10 січня було зафіксоване рекордне споживання в енергосистемі. Енергетика країни працювала на піку можливостей і вдало склала цей іспит.

  Наразі електроенергії достатньо, аби не застосовувати графіки відключень. Але через негоду та попередні руйнування можливі нештатні ситуації.

  Тому ще раз закликаємо всіх до економії. Давайте разом допоможемо нашим енергетикам.

  Вистоїмо. Переможемо. Відбудуємо.

  Дякую всім за роботу. Слава Україні!

  Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду