Шановні колеги! Шановні українці!
Розпочинаємо чергове засідання Уряду.
Питання оборони є найбільш пріоритетним у нашій спільній роботі.
Під час поїздки на Волинь проінспектували хід зведення фортифікаційних споруд у регіоні. За ці роботи відповідає обласна адміністрація, і наразі будівництво відбувається в межах запланованого графіку.
Фортифікації будуються вздовж північного кордону та на лінії фронту, на найбільш гарячих напрямках. Харківщина, Донеччина, Запорізька область, інші регіони України.
У 2024 році Уряд виділив для цього майже 38 млрд грн. Роботи ідуть 24/7. Залучаємо цивільних підрядників, аби облаштувати всі три лінії захисту.
***
Наступний аспект нашої обороноздатності – це інновації в ОПК та defense tech. Вже рік працює кластер оборонних технологій Brave1. Зареєстровано понад 1,6 тис. розробок за 12-ма напрямками.
Серед них безпілотники, РЕБ, роботизовані комплекси, застосування штучного інтелекту.
Держава допомагає найперспективнішим розробникам втілити в життя свої проекти. Ми надали 186 грантів на понад 120 млн грн для дослідницько-конструкторських робіт та для масштабування виробництва.
На цей рік є амбітні, але цілком реалістичні плани. У держбюджеті передбачили 1,5 млрд грн на гранти для розробників defense-tech рішень.
Сьогодні також Уряд виділяє додаткові 15,5 млрд грн для закупівлі дронів.
Це додатковий ресурс до тих 43,3 млрд грн, які ми вже виділили на безпілотники в цьому році. Кошти підуть Адміністрації Держспецзв’язку, яка займається відповідними закупівлями.
За виділені сьогодні кошти 300 тисяч дронів будуть поставлені нашим Силам безпеки та оборони.
***
Ще одне питання національної безпеки – це ситуація в енергетиці.
Під час робочої поїздки до Львівської та Волинської областей перевірили хід будівництва другого рівня захисту на енергетичних підстанціях.
Розуміємо, що росія буде й далі бити по наших енергооб’єктах. Тому з одного боку важливо їх посилити пасивним захистом і одночасно залучити від партнерів якнайбільше ППО.
Дякую всім державам, організаціям та інституціям, які допомагають нам і надалі бути енергетично стійкими.
***
Ще один виклик – це логістика.
Українсько-польський кордон фактично розблокований. План порозуміння, який представив наш Уряд, дав результат.
Сподіваємося, ми перегорнули цю сторінку у відносинах з Польщею, і далі наші стосунки будуватимуться на прагматичній взаємовигідній основі.
Вдячний польському Уряду та особисто прем’єр-міністру Дональду Туску за зусилля в цьому напрямку.
Сьогодні також ухвалюємо важливе рішення для розвитку нашої транскордонної логістики.
Затверджуємо порядок використання коштів на закупівлю сканерів для залізничних пунктів пропуску. На це в держбюджеті передбачено понад 662 млн грн.
Такі сканери будуть встановлені на Волинській та Львівській митницях. Вони допоможуть швидко та якісно оглядати вантажі та пришвидшать рух залізничних вантажів в обидва боки.
Ще одне рішення, яке матиме вагоме значення для відновлення. Дозволяємо ДСНС надавати платні послуги для оцінки відповідності у сфері цивільного захисту.
Це активізує сертифікацію операторів протимінної діяльності. Наразі їх близько 35-ти. Очікуємо, що буде набагато більше.
Формуємо ринкове середовище у сфері гуманітарного розмінування. Максимально залучаємо приватний сектор, щоб якомога швидше очистити Україну від мінного сміття.
***
Наступний пріоритет – виконання державою своїх соціальних зобов’язань перед громадянами.
Залучення макрофінансової допомоги від Євросоюзу, США та інших держав дозволяє нам вчасно та в повному обсязі виплачувати допомоги, реалізувати інші соціальні проекти.
У квітні держава виплатила 60,5 млрд грн пенсій і 5,3 млрд грн житлових субсидій.
Також дали старт важливій соціальній ініціативі щодо безкоштовного зубопротезування військових і ветеранів. Таку послугу вже надають 45 медзакладів. Їх перелік буде розширюватися.
Вдячний усім, хто захищає Україну на фронті, хто працює в тилу, хто усіма силами наближає перемогу.
Дякую за увагу! Слава Україні!