• In English
 • Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 12 грудня 2023 року о 17:39

  Шановні колеги, шановні українці!

  Розпочинаємо чергове засідання Уряду.

  Україна увійшла в стійкий зимовий температурний режим. Це означає, що навантаження на нашу енергетичну систему зросло. І водночас ворог намагається завдати українській енергетиці якнайбільшої шкоди.

  В енергомережі з’являється дефіцит потужності, який змушені компенсувати залученням аварійної допомоги від наших сусідів. Також імпортуємо електроенергію з країн ЄС та Молдови.

  На жаль, ми вже побили два рекорди споживання за опалювальний сезон. Найвищими показники були 7 та 11 грудня.

  Сьогодні кожен українець може зробити свій внесок у нашу енергетичну стійкість.

  Для цього достатньо заощаджувати електроенергію, особливо в пікові вечірні та ранкові години. Розумне споживання допоможе збалансувати енергосистему та уникнути планових вимкнень.

  Наша солідарність минулої зими зірвала наміри росіян занурити Україну в темряву. Переконаний, що зможемо повторити цю перемогу й цього року.

  ***

  У плановому режимі триває відбудова.

  За програмою єВідновлення починаємо виплачувати кошти на капітальний ремонт пошкодженої житлової нерухомості. Максимум 350 тис. грн для квартири та 500 тис. грн — для приватного будинку.

  Розширюємо можливості для подання заявок на участь у єВідновленні. Тепер це можна зробити не лише через Дію, але й через ЦНАП та нотаріусів. Це збільшить коло учасників програми.

  Загалом уже понад 26 тис. родин отримали гроші на ремонт свого житла. Загальна сума виплат за програмою — більш як 2 млрд грн.

  Відбудовуємо також лікарні й амбулаторії, щоб люди мали повсюдний доступ до медичних послуг. Після російського вторгнення вже відновили повністю або частково 847 об’єктів охорони здоров’я.

  Вдячні всім партнерам, які підтримують ініціативи з відбудови України.

  Так, Уряд Британії допоможе відновити мости на Київщині, Уряд Німеччини надає кошти для пільгових кредитів ВПО, Японія анонсувала виділення 4,5 млрд доларів на програми відновлення.

  Триває плідне співробітництво України та USAID за всіма ключовими напрямками. Одна з останніх ініціатив – це партнерство з «Укрзалізницею» для її інтеграції до Транс’європейської транспортної мережі. На будівництво двоколійної залізничної ділянки в 75 км буде виділено 225 млн доларів.

  Сьогодні також ухвалюємо два рішення, які дозволять залучити додаткові ресурси на відбудову.

  Перше – це зміни до грантової угоди з ЄІБ про модернізацію системи водопостачання і водовідведення у Миколаєві. Сума гранту буде збільшена з 5 до 8 млн євро.

  Друге рішення – це залучення 4,5 млн євро грантових коштів від МБРР та від Міжнародної асоціації розвитку на ремонт пошкодженого житла.

  ***

  Вчора ключове для України рішення ухвалив наш надійний партнер – Міжнародний валютний фонд.

  Виконавча рада МВФ затвердила другий перегляд програми співпраці, що відкриває шлях до наступного траншу в 900 млн доларів для України. Ці кошти підуть на фінансування першочергових бюджетних видатків.

  Важливо, що МВФ відзначив наші зусилля у виконанні структурних «маяків» та здійсненні реформ. Це свідчить про те, що Україна змінюється, і навіть повномасштабна війна не зупиняє наші реформи. Навпаки, ми прискорились і демонструємо рекордний таймінг змін.

  Минулого тижня Верховна Рада ухвалила великий пакет євроінтеграційних законів та законів на виконання зобов’язань перед МВФ. Це посилення спроможності НАБУ та незалежності САП, розширення можливостей НАЗК, врахування експертної оцінки Ради Європи щодо закону про нацменшини, закони про криміналізацію контрабанди та про зміцнення незалежного судочинства.

  Дякую за цей результат голові Парламенту, народним депутатам та урядовцям, які були відповідальними за підготовку.

  Сподіваюсь, ми й надалі будемо демонструвати таку дієву співпрацю.

  ***

  Попри величезний економічний спад на початку великої війни, зараз економіка демонструє позитивні сигнали.

  Так, у третьому кварталі 2023 року, порівняно з аналогічним періодом минулого року, ВВП країни зріс на 9,3%. Це більше, ніж очікувалось.

  Позитивно впливають на економіку державні програми підтримки бізнесу, відбудова інфраструктури, стабільна робота південно-західного експортного логістичного коридору та інші фактори, зокрема свідомість бізнесу.

  Нам також вдалося взяти під контроль інфляційні процеси. Порівняно з листопадом минулого року, споживча інфляція склала 5,1%. Це менше, ніж в деяких наших західних сусідів.

  Вже майже зібрали другий урожай воєнного часу – близько 78 млн тонн. Мінагрополітики прогнозує, що загалом врожай складе 81,3 млн тонн. Тобто на 20% більше, ніж ми очікували під час посівної кампанії.

  Українська економіка демонструє високу адаптивність, що прискорить відновлення та швидше сформує точки зростання на майбутнє.

  ***

  Наостанок хочу привітати великого друга України Дональда Туска з призначенням на посаду Прем’єр-міністра Польщі.

  Починаємо нову сторінку взаємовідносин наших держав.

  Розраховуємо, що в майбутньому буде більше взаєморозуміння, більше солідарності, більше спільних зусиль для перемоги та справедливого миру.

  Дякую за увагу!

  Слава Україні!

  Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду