• In English
 • Проекти, які підтримуватиме Фонд енергоефективності, у першу чергу мають бути ефективними, – Геннадій Зубко
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 30 травня 2019 року о 16:49

  Сьогодні дуже важливо не гнатися за використанням коштів, а досягти максимального ефекту від впровадження енергоефективних заходів в будинку. На цьому наголосив в інтерв’ю агенції «Інтерфакс-Україна» Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

  «ОСББ може піти на повну модернізацію, яка коштуватиме, наприклад, 5-6 млн грн чи навіть 10 млн на будинок і дасть 60-65% економії. А можна витратити до 1 млн грн на будинок і отримати 30% економії», – зазначив Геннадій Зубко.

  Він підкреслив, що Фонд енергоефективності пропонуватиме своїм клієнтам діяти в два етапи. Перший – це встановлення індивідуального теплового пункту (ІТП) в будинку, а другий – утеплення. Поетапна реалізація, на думку посадовця, не потребуватиме внесення одразу великої суми коштів. Тим більше що кошти, передбачені на Фонд, незначні порівняно з тими, що виділяються на субсидії.

  «На субсидії з держбюджету спрямовуються 55-60 млрд грн щорічно. А лише уявіть, що ми всі ці кошти направимо на енергоефективність і зменшимо кількість субсидіантів у 2-3 рази! Тільки маленький приклад – енергомодернізований будинок на Гашека, 18 у Києві, де кількість субсидіантів зменшилася з 42 квартир до двох! І це єдиний правильний шлях. А не утопічне зменшення ціни українського газу, на покриття якої сьогодні якраз і сплачуються субсидії», – зазначив Віце-прем’єр-міністр.

  Дуже важливим фактором він вважає те, що реформа енергоефективності вийшла безпосередньо на рівень людини, зробила її зацікавленою стороною у цьому процесі.

  «Це забезпечила монетизація субсидій. А вона важлива не тільки для енергозбереження, але й для розвитку місцевого самоврядування, впровадження і модернізації житлового сектору, а також комунальних підприємств. Це були законсервовані кошти, які практично не надходили ані до домогосподарств, ані до комунальних підприємств. Вони практично ніяк не сприяли енергозбереженню, енергоефективності та модернізації. Що в житловому секторі, що на комунальних підприємствах. Тепер все змінилося, і тут крига нарешті скресла», – підкреслив Геннадій Зубко.