23 лютого в інформаційному агентстві “Укрінформ” презентували десять проектів-переможців Конкурсу кращих практик молодіжної роботи в Україні-2017.
Конкурс започаткували Міністерство молоді та спорту спільно з Програмою розвитку ООН в Україні, Державним інститутом сімейної та молодіжної політики з метою відбору, відзначення і поширення кращих практик молодіжної роботи в Україні.
Під кращою практикою молодіжної роботи мається на увазі проект, програма, діяльність або ініціатива в молодіжній сфері, під час здійснення якої отримано позитивні практичні результати.
За підсумками Конкурсу видано друкований та електронний “Каталог кращих практик молодіжної роботи в Україні”.
Як зазначив заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема, каталог — найкраще підтвердження, що молодь в Україні активна, креативна, інноваційна. Хоче реалізовувати та змінювати себе, а, змінюючи себе, - змінювати і країну.
На круглому столі Олександр Ярема наголосив на важливості створення можливостей, надання інструментарію тим людям, які працюють з молоддю, безпосередньо молодим людям. Зокрема, як об'єднуватися, досягати кращих результатів, формувати лідерський потенціал, працювати в команді.
“Неформальна освіта, молодіжна робота, молодіжна інфраструктура допомагає молодій людині відчути себе важливою, тим ключовим гравцем, агентом, від якого залежать зміни на краще”, - зауважив заступник Міністра.
На значенні інноваційних рішень молоді акцентувала і координатор проекту ПРООН "Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини" Олена Урсу.
“Децентралізація надає нові можливості для молодих людей для впровадження різноманітних ініціатив у сферах демократії та прав людини. І беззаперечно: обмін найкращими практиками надихне та допоможе молоді України вже сьогодні. Це приклади ефективної роботи, яка орієнтована на розвиток творчого потенціалу та активізацію участі молоді в житті місцевих громад”, - зазначила Олена Урсу.
Координаторка програми “Молодіжний працівник” Анна Острікова нагадала, що Конкурс кращих практик молодіжної роботи розпочався у липні минулого року. Було отримано 100 заявок від організацій, які працюють з молоддю.
Проаналізувавши ці практики, зроблено висновки, що молодіжною роботою в Україні займаються організації різної форми власності та підпорядкування. У реалізації молодіжних проектів/ініціатив/заходів організації ефективно кооперуються між собою та з іншими установами.
Презентували свої практики, які стали переможцями Конкурсу, автори та авторки з міст Дніпро, Івано-Франківськ, Луцьк, Березань (Київської області), Нововолинськ (Волинської області) та Умань (Черкаської області).