• In English
 • Прем’єр-міністри України та Данії готові надати поштовх економічній співпраці і активно взаємодіяти в протидії агресії, – зустріч Глав Урядів
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 26 червня 2018 року о 12:56

  Україна і Данія готові надати суттєвий поштовх економічній співпраці і активно взаємодіяти в питаннях протидії гібридній агресії. Про це йшлося під час перемовин Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Главою Уряду Королівства Данія Ларсом Люкке Расмуссеном. Свого часу Ларс Люкке Расмуссен був одним з перших високих іноземних гостей, яких Володимир Гройсман приймав у Києві у якості Прем’єр-міністра. І нинішній візит Глави Уряду України в Данію є першим в історії Незалежної України.

  Данія є одним з ключових партнерів України в економічній та політичній площині і розглядається, як один з пріоритетних ринків в рамках Експортної стратегії. Минулого року обсяг експорту українських товарів до Данії перевищив 263 млн дол. Втім, як наголосив Володимир Гройсман, такий стан справ не відповідає потенціалу наших країн.

  «Нам потрібно надати політичний поштовх нашій співпраці, закликати український та данський бізнес більш активно взаємодіяти між собою, а також спільно протидіяти російській агресії», - сказав Володимир Гройсман.

  Він нагадав, що Україна декілька кварталів поспіль демонструє позитивну економічну динаміку, а серед ключових пріоритетів роботи Уряду – приватизація, дерегуляція, покращення інвестиційного клімату, модернізація інфраструктури, реформа енергетичного сектору, підготовка до земельної реформи та підтримка аграріїв, розвиток інновацій та подальша реалізація вже започаткованих соціальних реформ – в освіті, пенсійному забезпеченні і системі охорони здоров’я.

  У цьому контексті Глава Уряду України відзначив внесок данських експертів у напрацюванні важливих управлінських рішень, зокрема в реалізації Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні та в підтримці діяльності Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

  Сторони висловили впевненість, що запланована на завтра, 27 червня, Конференція з питань реформ в Україні буде успішною.

  Окремо співрозмовники торкнулися питання енергетичної співпраці. Данія є одним із світових лідерів у галузі енергозбереження та використання відновлювальних джерел енергії. Тож Україна готова сприяти енергопроектам данських компаній.

  Так само Київ розраховує і на подальшу єдність у питанні протидії будівництву газопроводу «Північний потік - 2», як прямій загрозі енергетичній безпеці не лише України, але й європейських країн.

  Довідково

  Наразі українсько-данське економічне співробітництво розвивається по висхідній та доволі високими темпами. Однією з причин такого збільшення є дія Угоди Україна-ЄС про асоціацію та зону вільної торгівлі. У січні-березні поточного року товарообіг товарами та послугами між Україною та Королівством Данія склав 136,9 млн дол. США. Понад 150 данських компаній вже зараз працюють в Україні, причому найбільше їх розташовано в Західній Україні. Основні сектори діяльності – сільське господарство, ІТ, легка промисловість. Основні статті українського експорту – текстиль, меблі, агропродукція, телекомунікаційні та інформаційні послуги. Основні статті імпорту – продукція машинобудування, фармацевтика, продукція харчової промисловості.

  Прем’єр-міністри України та Данії готові надати поштовх економічній співпраці і активно взаємодіяти в протидії агресії, – зустріч Глав Урядів