• In English
 • Підйом книговидавничої галузі та розвиток системи бібліотек – ці питання стоять на порядку денному Уряду, - Юрій Рибачук
  Міністерство культури України, опубліковано 08 серпня 2018 року о 14:12

  7 серпня під час прес-конференції в ІА «Укрінформ» були презентовані підсумки пілотного проекту - циклу семінарів для працівників бібліотек для дітей та юнацтва «Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники», започаткованого Міністерством культури України спільно з Українським центром культурних досліджень та Державною бібліотекою України для юнацтва з метою налагодження системної роботи з бібліотечними закладами, спрямованої на залучення підліткової аудиторії до читання та ознайомлення з творами сучасних українських письменників.

  «Налагодити контакт між читачем і письменником, між тими, хто пише і тими хто читає, на сьогодні є вкрай важливе завдання для бібліотек, особливо для бібліотек для дітей і юнацтва, які перестають бути книгозбірнями, а стають інформаційними і культурними центрами, що тримають в орбіті своєї уваги не тільки відвідувачів, але й авторів, з метою налагодження діалогу. Цикл семінарів «Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники», цільовою аудиторію якого були бібліотекарі - передусім це був професійний діалог з налагодження системної роботи з бібліотечною спільнотою заради залучення підліткової аудиторії до читання та ознайомлення з сучасною літературою», -наголосив під час прес-конференції заступник Міністра культури Юрій Рибачук.

  Як зазначив директор Державної бібліотеки України для юнацтва Георгій Саприкін, дуже важливо, що Міністерство культури звертає увагу на такі заходи, проведення яких без сприяння держави було б неможливе. Він також висловив вдячність молодим авторам, які своєю участю підтримали цю ініціативу.

  «Були зустрічі не лише з читачами та бібліотекарями, але й з ширшим колом зацікавлених осіб, що в свою чергу значно розширює коло аудиторії, яка цікавиться літературними подіями в країні. Зустріч з молодими авторами дарує підліткам можливість говорити з ними на рівних, розуміти один одного, що є запорукою того, що вони візьмуть книгу – і почнуть читати. Найголовніше - дати поштовх, щоб наша молодь читала», - відзначив Георгій Саприкін.

  Він також висловив сподівання, що цикл семінарів продовжиться і що їх географія значно розшириться, а кількість молодих авторів буде різножанрово представлено для різновікових верств населення.

  За словами начальника відділу літератури читання та бібліотечної справи Управління з питань мовної політики та літератури Мінкультури Світлани Сивокінь, відомство  зацікавлене у проведенні циклу цих семінарів з налагодження контактів між письменниками і бібліотекарями, особливо це стосується презентації літературних надбань між представниками різних регіонів.

  Учасник проекту, письменниця та журналістка Оксана Щирба відзначила, що цикл семінарів - це значна культурна подія, яка отримала підтримку як з боку держави, так і з боку громадських ініціатив та молодого покоління письменників.

    «Семінари стали тим містком, який поєднує сучасного молодого письменника зі своїм читачем, учасники дискусії висловлювали зацікавленість та інтерес. Бібліотеки трансформуються - це вже інституції нового зразка, де можна почувати себе комфортно, спілкуватись та чути читача», - сказала вона.

  Під час прес-конференції також виступили молоді письменники,  представники бібліотек, які взяли участь у проекті.