• In English
 • Павло Розенко: Кількість зайнятих у неформальному секторі економіки у 2017 році скоротилася майже на 300 тисяч осіб
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 05 квітня 2018 року о 12:44

  Кількість осіб, зайнятих у неформальному секторі економіки, за 9 місяців 2017 року, у порівнянні з 9 місяцями 2016 року, скоротилася майже на 300 тисяч. Про це у ході засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради повідомив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

  «Ми бачимо позитивні тенденції щодо скорочення тіньової зайнятості.  Майже на 300 тисяч осіб за 9 місяців 2017 року скоротилася кількість працівників, зайнятих у неформальному секторі економіки», -  сказав він.

  Одним із чинників скорочення тіньової зайнятості, за словами Павла Розенка, є суттєве зростання розміру мінімальної заробітної плати.  Віце-прем’єр-міністр також нагадав, що паралельно із підвищенням заробітної плати також був змінений і порядок формування тарифної сітки оплати праці - мінімальна тарифна ставка не може бути нижчою за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 01 січня календарного року.

  Він також повідомив, що з початку 2017 року Державна служба з питань праці перевірила 7 тис. 159 роботодавців з питань додержання мінімального розміру заробітної плати, у тому числі: 726 – державної форми власності, 939 – комунальної форми власності.

  «Під час перевірок виявлені порушення законодавства щодо дотримання мінімального розміру заробітної плати стосовно 768 працівників. Керівникам підприємств, установ, організацій видані приписи на усунення виявлених порушень, складені та передані до суду протоколи про адміністративне правопорушення за частиною першою статті 41 КУпАП, матеріали перевірок надані уповноваженим особам для розгляду та накладання фінансових санкцій відповідно до статті 265 КЗпП України», - додав Віце-прем’єр-міністр.

  За словами Павла Розенка, відбувається подальше підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери. «У 2017 році заробітну плату працівникам бюджетної сфери, оплата праці яких здійснюється на основі єдиної тарифної сітки, підвищено в середньому на 20 %», - зазначив він.