11 червня 2018 року Міністр юстиції Павло Петренко в рамках одноденної робочої поїздки до Львова відкрив четвертий правовий клуб нового формату «PRAVOkator». Раніше аналогічні правові майданчики почали працювати у Дніпрі, Харкові та Одесі.
«Сьогодні ми відкриваємо четвертий правовий клуб нового формату. І вже можемо сказати, що даний майданчик дає можливість ефективно обмінюватися досвідом правникам з різних регіонів, напрацьовувати нові підходи та поширювати найкращі практики. Фактично, ми запустили генератори інновацій у сфері права», - зазначив очільник Мін’юсту.
За його словами, ідея проекту багатьма сприймалася як мрія. Тоді мало хто вірив, що Мін’юсту вдасться створити правові майданчики такого формату, але зараз – це вже реальність.
«Я запрошую всіх представників правової сфери Львова та громадськості долучатись до заходів клубу, які є абсолютно безкоштовні. Ви можете самі ініціювати активності, які для вас цікаві. Ми – відкриті до ваших пропозицій», - зауважив він.
Міністр юстиції повідомив: у перших трьох правових клубах вже проведено 20 заходів, у яких взяли участь 402 співробітники системи безоплатної правової допомоги та органів юстиції, представники громадськості й середовища правників.
За його словами, цього року такий самий заклад має запрацювати у Києві, а загалом кількість правових клубів нового формату зросте до п’яти.
«Запровадження сучасних підходів у підготовці спеціалістів, які надають правову допомогу громадянам, – це перехід на новий етап посилення правової спроможності держави.
Завдяки постійному обміну інформацією та знаннями наші фахівці і українці зможуть забезпечити верховенство закону і захист прав людини. А це – наша головна мета», - резюмував Павло Петренко.
За словами народного депутата Ірини Луценко, створення таких клубів є ключовим для підвищення обізнаності громадян про свої права і можливості їх захисту.
«Дуже важливо, що такі правові клуби відкриваються в різних регіонах. Адже ми проходимо процес децентралізації і створення нових об’єднаних територіальних громад. Надзвичайно важливо, щоб ці громади знали свої права і можливості», - сказала вона.
На її переконання, коли людина знає про свої права і знає, до кого вона може звернутися, вона відчуває себе впевненіше в громаді.
«Така людина відчуває, що держава дбає про неї в розумінні надання швидких і зручних адміністративних послуг. Це підвищує довіру до влади, а значить і держави», - підкреслила Ірина Луценко.
За словами директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка, такі клуби мають стати майданчиком з рівним доступом для всіх правників та представників місцевих громад.
«Не маю сумніву, що цей клуб буде завжди переповнений правниками і тут вони продукуватимуть важливі ідеї для нашої країни», - наголосив він.
Директор програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» Роман Романов зауважив: для того, щоб ідеї ставали частиною суспільної дискусії, потрібні майданчики.
«З дискусій в кабінетах ми переходимо у відкриті простори. Для працівників правоохоронних органів, суддів, прокурорів, органів юстиції – це особлива нагода перенести професійну дискусію за межі офіційних будівель. Тут у комфортних умовах можна працювати, думати, народжувати ідеї», - додав Роман Романов.
За словами директора українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» Лариси Бізо, це можливість збиратися разом та віднаходити значно більш інноваційні та комплексні шляхи вирішення проблем, які існують у суспільстві.
«Правові клуби стануть відкритими хабами, де люди думатимуть по-іншому, працюватимуть по-іншому та продукуватимуть креативні й творчі ідеї», - сказала вона.