• In English
 • Ольга Стефанішина закликала партнерів об’єднати зусилля для виконання рішення Міжнародного кримінального суду
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 29 березня 2023 року о 19:13

  На запрошення шведського Уряду, Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина взяла онлайн участь у конференції високого рівня щодо запобігання та протидії торгівлі людьми, організованої у рамках шведського головування у Раді ЄС.  

  Під час панельної дискусії за участі міністра юстиції Швеції Гуннара Стрьоммера, Спецпредставниці Генерального секретаря ООН з питань сексуального насильства Праміли Паттен, Комісара ЄС із внутрішніх справ Ільви Йоханссон та міністра юстиції Іспанії Пілар Ллоп Куенки обговорили питання захисту жінок та дівчат, які перебувають на території держав-членів ЄС як тимчасово переміщені особи.

  Ольга Стефанішина наголосила, що в межах постійної взаємодії з Європейським Союзом, Україні спільно з партнерами вдалося побудувати потужну мережу інституцій для вирішення викликів, пов'язаних із масштабним переміщенням українських громадян за кордон, зокрема протидії випадкам торгівлі людьми та іншим подібним злочинам. 

  «На початку повномасштабної війни Україна разом із державами ЄС була учасницею основних міжнародних конвенцій і мала високий рівень взаємодії з Інтерполом, Європолом, та іншими установами. У нас також була розвинена мережа двосторонніх угод на рівні правоохоронних органів. Це означає, що разом з європейськими партнерами з 24 лютого 2022 року ми могли не лише ідентифікувати, але й всіма доступними інструментами боротися з проблемами, пов’язаними з масовим переміщенням людей, які рятуються від звірств росії в Україні», – підкреслила урядовиця.

  Віце-прем’єр-міністр зазначила, що спільно з Комісаром ЄС із внутрішніх справ Ільвою Йоханссон з першого дня вдалося створити постійний механізм координації та спеціальну Європейську платформу обміну інформацією.

  «В Україні відкрито 100 кримінальних проваджень за фактами торгівлі людьми, серед яких тільки 47 громадян отримали статус постраждалих від торгівлі людьми, з них 19 жінок, 25 чоловіків, 3 дітей. Більшість цих злочинів безперечно мали транскордонний ефект. Деякі злочинні угрупування використовували ранні етапи війни, щоб розвинути мережу торгівлі людьми, намагаючись використати українців, які шукали порятунок й потребували підтримки», – сказала Віце-прем’єр-міністр Ольга Стефанішина. 

  Урядовиця підкреслила, що після перших фактів торгівлі людьми разом з інституціями ЄС та ООН було розпочато глобальну кампанію по інформуванню громадян, які перетинають кордон України. 

  «Єдність України та ЄС полягає не лише у відстоюванні демократичних цінностей, у наближенні перемоги України у війні, але також у спільних зусиллях щодо подолання масштабних викликів, що виникають внаслідок російської агресії в Україні з 2014 року і до сьогодні. Наша співпраця є міцною основою для гарантування, що найбільш вразливі групи людей, зокрема українці, які рятуються від жаху війни, не зазнають злочинів насильства ні на території ЄС, ні на території України», – наголосила Ольга Стефанішина. 

  Особливу увагу урядовиця приділила питанню насильницької депортації неповнолітніх українців на територію російської федерації. 

  «Нам відомо про 16 тисяч депортованих українських дітей до росії, і це лише підтверджені Генпрокуратурою факти. Це діти з конкретних дитячих будинків, де у нас є реєстри і дані. Але ми впевнені, що їх набагато більше. Відтак, сьогодні важливо використати всі наявні міжнародні інструменти, аби забезпечити доступ до цих дітей від різних міжнародних спостерігачів та отримати інформацію про їх розміщення та умови. Більш того, необхідно об’єднати наші зусилля для виконання рішення Міжнародного кримінального суду щодо арешту винних у цих злочинах, зокрема Путіна», – додала Ольга Стефанішина.