• In English
 • Олексій Гончарук: Україна виконала необхідні умови для отримання 500 млн євро макрофінансової допомоги ЄС
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 28 січня 2020 року о 19:57

  Україна виконала всі дванадцять умов для отримання другого траншу Четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 500 млн євро. Про це  Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив у Брюсселі, на спільному брифінгу з Виконавчим віце-президентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом.

  «Європейська комісія розпочала здійснення внутрішніх процедур, необхідних для перерахування коштів Україні. Всі умови Україною виконані, але фактично кошти будуть передані Україні після формального підтвердження МВФ програми для України», - сказав Олексій Гончарук.

  Він підкреслив, що розблокування траншу – це сигнал довіри міжнародних партнерів до української влади, підтримки курсу реформ та підтвердження макроекономічної стабільності в Україні.

  “Україна - важлива країна Європи. Вона відіграє значну роль на нашому континенті. Brexit, нестабільність та конфлікти на кордонах ЄС роблять її ще більш важливою для Європейського Союзу. Україна - це держава, яка поділяє цінності ЄС, реформується, аби стати сучасною європейською країною”, - зазначив Валдіс Домбровскіс.

  Олексій Гончарук нагадав, що курс нашої держави на європейську та євроатлантичну інтеграцію - незворотній. «Європейський вибір України є безсумнівним, і ми продовжуємо рух у цьому напрямку. За останні місяці Україна зробила дуже багато для  наближення вітчизняних правил, регулювань, стандартів до найкращих європейських практик», - сказав він.

  Глава Уряду підкреслив, що Україна забезпечує належну імплементацію Угоди про асоціацію. За його словами, ЄС - ключовий торговий партнер України з часткою 42,2% у загальному зовнішньоторговельному обороті. “Позитивні результати двосторонньої торгівлі між Україною та ЄС за підсумками 2019 року демонструють подальше зміцнення наших економічних відносин”, - зазначив Прем’єр-міністр.

  За його словами, Україна також зацікавлена у подальшій тісній співпраці з ЄС у втіленні ключових реформах, зокрема, децентралізації та реформі місцевого самоврядування. Він назвав одним з пріоритетних напрямів співпраці подальший розвиток транспортного сполучення з огляду на дедалі більш інтенсивний рух людей та товарів між Україною та ЄС. Одним з першочергових завдань на цьому напрямку є підписання Угоди про Спільний авіаційний простір між Україною та ЄС, що надасть імпульс розвитку української авіаційної галузі, збільшенню кількості рейсів та пасажирських перевезень.

  Олексій Гончарук: Україна виконала необхідні умови для отримання 500 млн євро макрофінансової допомоги ЄС