• In English
 • Олександр Ярема: Взаємодія з громадянським суспільством є пріоритетом для Уряду
  опубліковано 20 травня 2021 року о 15:18

  Взаємодія з громадянським суспільством та створення сприятливих умов для його розвитку є пріоритетом для Уряду. На цьому наголосив Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема під час виступу на Першому віртуальному саміті благодійництва, який проходить 20 травня.

  Олександр Ярема висловив переконання, що потрібно змінювати вектор взаємодії держави та громадського сектору в частині пошуку нових механізмів взаємодії, запровадження форматів різноманітного партнерства. Як свідчить досвід демократичних країн, в першу чергу ЄС, такий підхід має довготривалий позитивний ефект.

  «На сьогодні для всіх очевидним є величезний запит суспільства на демократичні перетворення. Інститути громадянського суспільства не хочуть бути пасивними спостерігачами прийняття рішень органами влади, а хочуть активно співпрацювати з ними для вирішення суспільних проблем. З іншого боку і більшість органів виконавчої влади відчувають потребу об’єднання зусиль з громадським сектором, шукають партнерські організації», – зазначив Державний секретар Кабінету Міністрів.

  Про важливість взаємодії органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства засвідчує і підготовка нової Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства, яка може слугувати одним з прикладів кращих практик співпраці влади та громадськості. Державний секретар відзначив, що у тісній співпраці з громадським сектором були визначені основні напрями нової Стратегії. Зокрема,  забезпечення ефективних процедур громадської участі, створення сприятливих умов для формування та інституційного розвитку інститутів громадянського суспільства, стимулювання участі цих інститутів у соціально-економічному розвитку України,  створення сприятливих умов для міжсекторальної співпраці.

  «Сьогоднішній саміт – це надзвичайно важлива подія, яка показує, як протягом останніх років розвинувся благодійний сектор в Україні.  Кількість благодійницьких платформ, зокрема і тих, хто долучилися до цього саміту, надзвичайно вражає. Тому велика подяка людям, які об’єдналися в більші чи менші організації та своєю щоденною роботою здійснюють заходи на благо країни, на благо громадянина», – зазначив Олександр Ярема.

  Державний секретар також зазначив, що саміт відбувається одночасно з  Тижнем Відкритого Уряду, що проходить у країнах-учасницях міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Основна ідея Ініціативи, учасницею якої є також Україна, – змінити підходи до врядування на засадах відкритості, прозорості, підзвітності, громадської участі, партнерства з громадянським суспільством.

  Насамкінець Олександр Ярема підкреслив, що пріоритетним напрямом державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства є творення спільних історій успіху громадсько-урядової співпраці - від участі у підготовці важливих державних рішень до реалізації конкретних проектів.