• In English
 • Оголошено учасників архітектурного конкурсу на кращий проект Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр»
  Міністерство культури України, опубліковано 01 лютого 2019 року о 12:10

  Сьогодні, 1 лютого,  під час прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі оголосили учасників архітектурного конкурсу на кращий проект Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр».

  Конкурс був оголошений у грудні 2018 року Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» (BYHMC) з метою залучення кращих архітекторів та архітектурних бюро з усього світу до створення проекту майбутнього приміщення Центру. Конкурс проводить німецька компанія [phase eins], яка була організатором конкурсу на проект Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності. Усього на конкурс подано понад 165 заявок із усього світу. Відбірковою комісією було обрано 10 архітекторів та архітектурних бюро, які братимуть участь у конкурсі.

  Міністр культури України Євген Нищук  зазначив, що одним з перших великих проектів, якому Уряд привернув значну увагу та був присвячений історичній національній пам’яті – це обладнання  та перетворення на сакральне місце території Бабиного Яру.

  «Трагедія Бабиного Яру потребує гідного центру пам’яті, наповненого осмисленням, а також усвідомлення того, що це місце поховань і трагедії тисяч людей різних національностей, збереження пам’яті про цю трагедію є надзвичайно важливим для нашого майбутнього. Жорстоке, цинічне знищення тисяч людей у часи німецької окупації, а потому замовчування тривалий час цих страшних злочинів у часи радянської влади, потребує викриття, осмислення, а головне, засвоєння тих страшних уроків», - сказав Євген Нищук.

  За його словами, на території Бабиного Яру є Національний історико-меморіальний заповідник, де наразі проведені суттєві відновлювальні  роботи -  перенесено пам’ятний знак розстріляним дітям, встановлено декоративну композицію «Кібітка» пам’яті розстріляних ромів, проведені ремонтні роботи пам’ятного знаку «Менора». Окрім того, завершено облаштування паркової зони, в тому числі системи освітлення, поливу газонів та відеонагляду, розпочалися роботи з реставрації і створення Музею Бабиного Яру на території заповідника. «І, звичайно, постає питання про створення Меморіального центру Голокосту. На сьогодні є представлення архітекторів і архітектурного бюро, залучене широке коло експертів, державних інституцій, що дасть можливість осмислити та підготувати якісне технічне завдання, створити повну концепцію розвитку всього Заповідника, цього місця пам’яті і шани», - наголосив Міністр.

  Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» буде розташований у Києві, поруч із місцем історичних подій у Бабиному Яру. Центр має стати одночасно місцем пам’яті та виставковим простором, а також платформою для досліджень, публічних дискусій та рефлексії трагедії. Проект Центру повинен поєднати ландшафт і меморіальний парк зі знаковою архітектурою та унікальним досвідом відвідування.