Найближчим часом Кабінет Міністрів України планує ухвалити рішення про підготовку проекту Указу Президента України щодо роботи державних органів влади відповідно до закріпленого у Конституції курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію нашої країни. Про це під час робочої поїздки до військової частини 3029 Національної гвардії України (м. Запоріжжя) повідомила Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.
«Я пишаюся тим, що, обравши п'ять років тому європейську і євроатлантичну інтеграцію як стратегічний напрям розвитку країни, ми нарешті закріпили цей курс у Конституції. Думаю, що в середу Уряд ухвалить рішення про підготовку великого всеохопного проекту Указу Президента щодо того, у який спосіб ці зміни в Основному Законі мають торкатися всіх ланок - законодавчої, виконавчої та судової гілок влади», - зазначила представниця Уряду.
За її словами, нині українці досягли загальнонаціонального консенсусу щодо європейського вектора розвитку країни. Угода про асоціацію з ЄС - це дорожня карта реформ, за якою має рухатись держава для досягнення амбітної мети. Документ охоплює практично всі сфери життя громадян - від забезпечення прав людини до безпеки продуктів харчування і захисту екології.
«Ми з вами виконуємо Угоду про асоціацію не для Брюсселя, не для Берліна чи Парижа, а безпосередньо для себе. Якщо ми з вами успішно виконаємо Угоду про асоціацію, то наше законодавство приблизно на 70-90% відповідатиме праву ЄС», - наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Втім, усе це можливо лише за наявності єдиної і потужної «антипутінської» коаліції у світі. Без ґрунтовних знань та розуміння світових процесів з боку керівництва держави існує ризик дуже швидко втратити набутий прогрес у напрямку європейської та євроатлантичної інтеграції.
«Росія не спить, вона нападає на Україну не лише фізично, військово, вона воює з нами через інформаційні атаки, діяльність диверсійних груп та фінансування окремих політичних сил, політиків та журналістів як в Україні, так і за кордоном», - підкреслила Віце-прем'єр-міністр.
З іншого боку, у гібридний війні з Росією Україна набуває безцінний досвід, яким вже зараз може ділитися з західними партнерами. «Це те, чим ми вже зараз суттєво впливаємо на безпеку всього регіону. Сьогодні ми є реальним східним форпостом безпекової системи Європейського континенту і трансатлантичної спільноти», - додала Віце-прем'єр-міністр.
За її словами, це наближає Україну до членства в Північноатлантичному альянсі. Своєю чергою Уряд робить все можливе для підвищення стандартів, за якими функціонують Збройні Сили України. Йдеться не лише про зміни у законодавстві, а й підвищення соціального захисту військовослужбовців та збільшення фінансування сектору безпеки й оборони. Нині на ці цілі держава витрачає 5% ВВП.
«Я служу 21 рік, і до останнього часу ми не отримували жодної одиниці нової техніки. Та сьогодні на Національну гвардію і Збройні Сили не соромно дивитись - у нас є всі можливості для того, щоб навчатись і вдосконалювати свої знання», - зазначив зі свого боку командир в/ч 3029 Національної гвардії України Олександр Хоменко. За його словами, українські військовослужбовці активно і регулярно тренуються під керівництвом іноземних інструкторів.
«Західні партнери надають нам підтримку не за красиві очі і навіть не тому, що ми з вами є на стороні правди. Нас підтримують саме через те, що ми готові давати відсіч і за те, що ми почали реальні серйозні внутрішні зміни в країні, які зроблять нас сумісними з країнами західної цивілізації, до якої ми насправді належимо», - наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Під час візиту до в/ч 3029 Іванна Климпуш-Цинцадзе також відвідала відновлені гуртожиток та лазарет для військовослужбовців.
Довідково
На виконання Указу Президента України «Про шефську допомогу військовим частинам Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України» тільки протягом останніх 3 років (2016-2018 рр.) військові частини 3026, 3029, 3033 Національної гвардії, які дислокуються в Запорізькій області, отримали допомогу на загальну суму близько 16 млн грн.
Допомога військовим частинам здійснюється шляхом надання субвенції із місцевих бюджетів за відповідними програмами, які ухвалені в області та районах (містах), а також обласним благодійним фондом «Фонд сприяння обороні Запорізької області».
Медичне забезпечення особового складу полку здійснюється на базі медичного пункту полку, який має амбулаторію, аптеку та лазарет з ізолятором. У середньому за рік стаціонарне лікування у лазареті медичного пункту полку отримують 520 військовослужбовців.