• In English
  • Національний університет оборони України відвідали експерти Програми НАТО “Удосконалення військової освіти”
    Міністерство оборони України, опубліковано 13 квітня 2018 року о 12:23

    Експерти Програми НАТО «Удосконалення військової освіти» відвідали військові навчальні заклади у Харкові, Житомирі, Одесі, Львові.

    Заключний візит відбувся у Києві до Національного університету оборони України імені Івана Черняховського. Під час зустрічі з українськими колегами іноземні фахівці підбили підсумки роботи за 2017 рік за Програмою DEEP і висловили свої враження від співробітництва.       

    «Збройні Сили України в процесі впровадження реформ. Ми бачимо, що військові освітні установи потребують нашої допомоги, і ми готові її надати у тих аспектах, які вас цікавлять, – зауважив директор Програми НАТО DEEP, представник Політичного директорату Міжнародного секретаріату НАТО  Маріуш Соліс. 

    Своєю чергою українська сторона подякувала іноземним фахівцям за надану допомогу.

    «Візит експертів НАТО для нас є дуже важливим. Хочемо звернути увагу на те, що результати співробітництва в освітньому напрямку ми бачимо у ході проведення АТО, адже від рівня підготовки військовослужбовців залежить успіх виконання бойових завдань. Тому ми й надалі впроваджуватимемо досвід НАТО в освітній процес і врахуємо ваші побажання під час планування програми на 2018 рік», – наголосив директор Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України генерал-майор Микола Садовський.

    За результатами минулого року в рамках Програми DEEP відбулося понад 50 міжнародних заходів. Одним з головних досягнень співпраці є створення на базі Національного університету оборони України Центру дистанційного навчання. Також за участю експертів НАТО розроблена низка навчальних програм, запроваджені курси за актуальними напрямами оборонної реформи.

    «Співпраця в рамках Програми DEEP є надзвичайно важливою для нас. Це пріоритетний проект для університету. Його реалізація відповідає цілям і завданням реформування Збройних Сил України, де освіта є одним з основних напрямів. Від підготовки офіцерських кадрів залежить і рівень війська», – зауважив  заступник начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського з навчальної роботи генерал-майор Сергій Салкуцан. 

    Експерти НАТО відзначили, що університет за 2017 рік зробив багато в рамках співпраці за Програмою «Удосконалення військової освіти». Іноземні фахівці зауважили, що у поточному році варто зосередитися на розробці спільних курсів з кібербезпеки. У планах співпраці в рамках Програми  DEEP  у 2018 році – запровадження також курсів з логістики, цивільно-військового співробітництва, кадрового менеджменту та оперативного планування за стандартами НАТО.