• In English
  • На Дніпропетровщині модернізують регіональну систему оповіщення при надзвичайних ситуаціях
    Дніпропетровська ОДА, опубліковано 02 квітня 2019 року о 15:54

    На Дніпропетровщині модернізують систему централізованого оповіщення, яка вмикається при загрозі виникнення надзвичайної ситуації. Наразі в області встановлюють більш ефективне й сучасне обладнання, з використанням безпровідних каналів і ліній зв’язку. Про це повідомили в управлінні цивільного захисту Дніпропетровської ОДА.

    «Існуюча система оповіщення населення морально й фізично застаріла, тому потребує оновлення. Крім того, спостерігається велика кількість крадіжок підземних ліній зв’язку. Усе це ставить під загрозу доведення сигналів до населення в разі виникнення надзвичайних ситуацій. Наразі встановлюємо більш ефективне обладнання з використанням бездротових каналів і ліній зв’язку», – зазначили в управлінні. 

    Передусім систему оповіщення нового покоління створюють у Дніпрі, оскільки тут мешкає третина жителів області. Зокрема, у місті вже працює пусковий комплекс «АРМ Регіон».

    Це автоматизоване робоче місце оперативного чергового, яке дозволяє вмикати сирени навіть у разі пошкодження підземних ліній управління. Крім того, сучасна система здатна перехоплювати радіомережі FM-діапазону й інформувати населення.

    Для оповіщення регіональної комісії з надзвичайних ситуацій та служб цивільного захисту створено систему виклику з можливістю використання стаціонарних і мобільних телефонів, розсилки sms. 

    Також встановлено вуличні гучномовці, які імітують звук електросирен і передають повідомлення.

    Крім Дніпра, до сучасної системи оповіщення вже підключилися Тернівка, Слобожанська та Новоолександрівська ОТГ. На черзі – Богданівська й Солонянська громади.

    Технічне переоснащення регіональної системи оповіщення – до 2020 року.

    Система оповіщення перевіряється щоквартально. Її призначення – сповіщати людей про серйозну небезпеку. Сирени вмикають під час надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру, зокрема, проривів дамб каскадів ГЕС, аварій на підприємствах та ін.