У роботі з міжнародними партнерами Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб демонструє нові підходи, що ґрунтуються на принципах прозорості, відкритості, довіри та поваги. Прикладом такої співпраці, зокрема, є спільний проект МТОТ та Світового банку, спрямований на подолання наслідків конфлікту, відновлення та розбудову спроможності громад.
Наразі завершується процес підготовки всіх необхідних документів і МТОТ вже розпочинає процес закупівлі товарів і послуг для реалізації зазначеного проекту.
В рамках реалізації спільного проекту «Подолання наслідків конфлікту, пілотний проект з відновлення та розбудови спроможностей» представники МТОТ спільно з командою Світового банку відвідали Миколаїв, де незабаром розпочнеться активна фаза реалізації субпроекту «Нові можливості адаптації внутрішньо переміщених осіб і ветеранів АТО у громаду Миколаєва», в рамках якого буде створено Міський центр підтримки внутрішньо переміщених осіб та ветеранів АТО.
Загалом субпроект буде реалізовуватися на базі двох основних локаціях. Це міська лікарня швидкої медичної допомоги, де встановлять артроскопічну стійку. За допомогою такого обладнання можна буде проводити операції на суглобах. Допомога надаватиметься безкоштовно. Друга локація -– це, власне, Міський центр підтримки внутрішньо переміщених осіб і ветеранів АТО.
«Дуже важливо, що у вас є цілісний підхід до вирішення проблеми. Проект передбачає працевлаштування, надання психосоціальної підтримки, інтеграцію в суспільство, використання інноваційних методів лікування», –зазначили представники Проекту під час зустрічі з Миколаївським міським головою.
Зі свого боку, міський голова Олександр Сєнкевич пообіцяв, що міська влада надасть усі необхідні ресурси, аби такий субпроект був втілений у життя якнайшвидше.
Як повідомлялося раніше, МТОТ та Світовий банк відібрали на конкурсній основі субпроекти в десяти населених пунктах, серед яких: з Харківської області – с. Нова Водолага, м. Куп’янськ, м. Первомайський; з Дніпропетровської області – м. Кривий Ріг, м. Кам’янське, с. Сурсько-Литовське; з Запорізької області – м. Запоріжжя, м. Бердянськ; з Миколаївської області – м. Миколаїв, м. Первомайськ.
Громади подавали на розгляд проекти щодо створення в зазначених населених пунктах центрів допомоги внутрішньо переміщеним особам, центрів психофізіологічної реабілітації та подолання посттравматичного синдрому ветеранів АТО, центрів з надання допомоги у працевлаштуванні тощо. Йдеться про капітальний, або косметичний ремонт наявних приміщень, придбання необхідного обладнання, проведення навчальних тренінгів, семінарів тощо. Наприклад, у м. Кам’янське Дніпропетровської області за кошти гранту буде створено реабілітаційне відділення для ветеранів та інших цільових груп на базі КЗ «Міська лікарня № 5». Планується здійснити ремонт, закупити відповідне обладнання та інвентар, завдяки чому можна буде здійснювати не лише первинне лікування, але й справжню відновлювальну реабілітацію (психологічні, психолого-педагогічні, соціально-медичні, соціальні заходи, спрямовані на відновлення, корекцію або компенсацію порушених психічних функцій, станів, особистісного та соціального статусу).
Слід зазначити, що досвід та рекомендації міжнародних партнерів щодо роботи за європейськими стандартами взаємоповаги та відкритості, в даному випадку, досвід Світового банку, є неоціненним.
В рамках реалізації спільного проекту МТОТ та Світового банку використовуються найкращі практики та підходи співпраці держави, донорів та громад, засновані на людських цінностях, а саме: довіра і відкритість, рівні умови для усіх потенційних учасників, допомога малочисельним населеним пунктам, прозорість у прийнятті рішень та дотримання прав усіх категорій громадян.
Детальніше – на сайті МТОТ.