• In English
 • МОН виконує зобов’язання в межах міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц» з утвердження гендерної рівності, – Сергій Шкарлет
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 12 січня 2021 року о 13:36

  За ініціативи Першої Леді Олени Зеленської 11 вересня 2020 року Україна отримала офіційний статус учасниці «Партнерства Біарріц» – міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей для всіх.

  Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 р. № 1578-р Україна взяла на себе зобов’язання в п’яти сферах:

  • розвиток безбар’єрного публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення;
  • навчання дітей принципів рівності жінок і чоловіків;
  • запобігання насильству;
  • зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків;
  • створення більших можливостей для чоловіків піклуватися про дітей.

  «Стереотипи про роль жінок і чоловіків мають змінитися, починаючи зі сфери освіти. Саме тому МОН є одним із суб'єктів міжнародної ініціативи “Партнерство Біарріц” і виконує зобов’язання з утвердження гендерної рівності», – зауважив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

  Згідно з Планом заходів партнерства, затвердженим Урядом, Міністерство освіти і науки України є відповідальним виконавцем за забезпечення наскрізності принципів гендерної рівності в освіті, що передбачає:

  • розроблення та затвердження Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року;
  • затвердження плану заходів з реалізації Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року;
  • запровадження антидискримінаційної експертизи освітнього контенту.

  Загалом просвітницька діяльність з питань гендерної рівності здійснюється в закладах освіти відповідно до Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків».

  Вихідними позиціями запровадження гендерної рівності в закладах освіти є принцип гуманізації та демократизації освітнього процесу, змістом яких є повага до жінки та чоловіка, відсутність насилля, толерантні стосунки, забезпечення рівності між чоловіком та жінкою, розширення прав і можливостей жінок.

  Відповідно до частини третьої статті 21 Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» МОН забезпечує проведення експертизи освітніх програм, підручників та навчальних посібників для закладів освіти щодо відповідності принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі.

  Із 2018/2019 навчального року в усіх закладах загальної середньої освіти вивчається курс «Громадянська освіта». Відповідно до програми учні ознайомлюються з такими поняттями як дискримінація, гендерна рівність, трансформація моделей сім'ї тощо.

  Довідково

  25 серпня 2019 року під головуванням Президента Франції Еммануеля Макрона лідери країн Групи семи (G7) на саміті в місті Біарріц (Франція) заснували «Партнерство Біарріц». Метою цього партнерства є консолідація зусиль міжнародної спільноти та посилення відповідальності задля досягнення рівності жінок і чоловіків.

  Нагадаємо, Уряд схвалив План заходів з реалізації «Партнерства Біарріц».