• In English
 • Мінприроди: Програма розвитку гідроенергетики потребує обов’язкового експертного обговорення
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 20 квітня 2018 року о 09:11

  Програма розвитку гідроенергетики в Україні до 2026 року, яка передбачає будівництво низки ГЕС та ГАЕС, потребує експертного обговорення та приведення у відповідність до вимог Асоціації України з ЄС.

  Про це на прес-конференції в Укрінформі сказав представник управління охорони земельних та водних ресурсів Міністерства екології та природних ресурсів Олександр Бонь.

  «Позиція нашого міністерства чітка, прозора і конструктивна: перед ухваленням та в процесі підготовки таких рішень такі проекти мають пройти стадію обговорення в широкому експертному середовищі. Саме таке проведення обговорення допомогло б уникнути багатьох резонансних і суперечливих моментів. Міністерство не може стояти осторонь, тому що будівництво саме таких об'єктів з погляду природоохоронної діяльності завдасть значної шкоди», - сказав Олександр Бонь.

  Він зазначив, що якщо говорити про Ташлицьку ГАЕС та рівень Олександрівського водосховища, то йдеться про майже 21 га площі природної заповідної території.

  «Це ті об'єкти природно-заповідного фонду, які в процесі включення до Смарагдової мережі Європи. Це наші міжнародні зобов'язання в рамках Асоціації з ЄС», - наголосив Олександр Бонь.

  Він наголосив, що розвиток гідроенергетики має обов’язково відбуватися з урахуванням міжнародних зобов'язань України природоохоронного законодавства, зокрема, щодо дотримання процедури проведення оцінки впливу на довкілля (ОВД).