• In English
 • Мінінфраструктури співпрацює з Парламентом Норвегії для визначення пріоритетів для фінансування інфраструктурних проектів на 2024 рік

  Команда Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України зустрілася з Делегацією Постійного комітету у закордонних справах та з питань оборони Парламенту Норвегії на чолі з головою комітету Іне Еріксен Сорейде. У фокусі зустрічі – практичні кроки для подальшого впровадження «Програми Нансена» в Україні, зокрема у забезпеченні потреб українців у житлі.

  «Норвегія – системний та послідовний партнер України в боротьбі з російською агресією та відновленні інфраструктури. Ми високо цінуємо запроваджений п’ятирічний пакет підтримки для України – «Програму імені Фрітьофа Нансена» загальним обсягом у майже 7 мільярдів доларів на період до 2027 року.

  Цьогоріч ми фокусуємось на відновленні житла через програми державної грошової допомоги на ремонти – більше 35 тисяч родин отримали таку допомогу. Наприкінці року запущена програма компенсацій тим, чиє житло не підлягає відновленню. Станом на сьогодні майже 300 родин вже придбали нове житло. Водночас родин, які постраждали від російської агресії, щодня стає більше, тому вкрай важливо не припиняти такі програми.

  Паралельно працюємо над відновленням критичної та соціальної інфраструктури. Це одні з базових умов для повернення українців додому та відновлення економічної діяльності того чи іншого постраждалого регіону. Для прозорого та підзвітного відновлення вже запущена державна цифрова екосистема DREAM, яка по суті є «єдиним вікном» для управління проектами відновлення й модернізації — як для громад, так і для донорів та інвесторів”, – зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

  «Програма Нансена» прийнята Урядом Норвегії у лютому минулого року для надання Україні довгострокової допомоги. Щороку Україна отримуватиме понад €1,3 мільярда (15 мільярдів норвезьких крон).

  Також у грудні 2023 уряд Норвегії вже виділив близько $100 млн Україні на відновлення інфраструктури після ракетних ударів рф. До цього Норвегія надала 300 млн крон бюджетної підтримки Україні через Світовий банк. Ці кошти були спрямовані на виплату зарплат медичним працівникам, вчителям і бюджетникам, а також на забезпечення пенсій та соціальних виплат.