• In English
 • Міненерговугілля та Європейська Комісія провели навчальну вправу щодо реагування та взаємодії учасників ринку природного газу на кризову ситуацію

  З метою проведення оцінки готовності учасників ринку природного газу у випадку конкретної кризової ситуації з постачанням природного газу, оновлення Національного плану дій експертами Спільного дослідницького центру Генерального директорату Європейської комісії (JRC) разом з експертами Міненерговугілля, НАК «Нафтогаз України» та АТ «Укртрансгаз» було організовано проведення навчальної вправи щодо реагування та взаємодії учасників ринку природного газу на кризову ситуацію.

  У навчальній вправі взяли участь представники Міненерговугілля, зацікавлених центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, суб’єктів ринку природного газу, Спільного дослідницького центру Генерального директорату Європейської комісії (JRC) та Секретаріату Енергетичного Співтовариства.

  Метою навчальної вправи є перевірка Національного плану дій на практиці за допомогою моделювання кризової ситуації, виявлення його потенційних недоліків та їх подальше усунення. Вправа дає унікальну можливість поділитися з учасниками газового ринку досвідом, інструментами й рішеннями, щоб бути повністю підготовленими до виникнення кризової ситуації.

  Насамперед Генеральний директор Директорату енергетичних ринків Міненерговугілля Ольга Буславець подякувала експертам JRC за організацію щорічних навчань стосовно реагування та взаємодії учасників ринку природного газу на кризову ситуацію. У листопаді 2017 року вже проводились такі навчання, у результаті чого було вдосконалено координацію та взаємодію учасників ринку природного газу у разі виникнення кризової ситуації. Ефективність використаних рекомендацій експертів JRC за результатами проведених у минулому році навчань підтверджена результативністю подолання кризової ситуації, яка трапилася на початку березня 2018 року.

  Ольга Буславець підкреслила, що Міненерговугілля приділяє значну увагу питанню безпеки газопостачання. Наразі триває активна робота над удосконаленням законодавства щодо безпеки постачання природного газу.

  Підсумовуючи, Ольга Буславець відзначила важливість отриманого досвіду та продовження подальшої роботи щодо удосконалення напрацювань в частині щорічного оновлення Правил про безпеку постачання природного газу та Національного плану дій.