• In English
  • Менше витрат на воду: в Україні унормували водопостачання для присадибних ділянок, – Лев Парцхаладзе

    У нових змінах у ДБН В.2.5-64:2012 “Внутрішній водопровід та каналізація. Частина І. Проектування. Частина ІІ. Будівництво” чітко визначено витрати води на полив теплиць, парників та присадибних ділянок при проектуванні систем внутрішнього водопостачання, каналізації і водостоків. Зміни вступили в дію з 1 березня цього року.

    Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

    “Раніше при проектуванні систем внутрішнього водопостачання, каналізації і водостоків у будівельних нормах не передбачалась можливість врахування витрат води на такі потреби як полив в теплицях, парниках і на присадибних ділянках. Це відбувалося хаотично, на власний розсуд, як наслідок – великі рахунки на оплату води. Тому під час оновлення відповідних ДБН щодо внутрішнього водопроводу та каналізації це питання було унормовано та чітко визначено, скільки літрів на добу має витрачатися на такі потреби у кожному випадку”, – сказав він.

    За підрахунками експертів, такі зміни дозволять до 20% скоротити витрати води на полив.

    Відтак, згідно з ДБН, на полив 1 кв. м ґрунтових зимових теплиць має передбачатися в середньому 15 літрів води на добу, стелажних зимових теплиць – 6 літрів на добу, парників усіх типів – 6 літрів на добу, утеплених ґрунтів і присадибних ділянок – 6 літрів на добу. Ці показники є розрахунковими в середньому за рік.

    Зміни у ДБН розроблені Українським державним науково-дослідним проектно-вишукувальним інститутом “УкрНДІводоканалпроект”.

    ДБН “Внутрішній водопровід та каналізація. Частина І. Проектування. Частина ІІ. Будівництво” встановлюють вимоги до проектування та будівництва систем внутрішнього холодного та гарячого водопостачання, каналізації і водостоків при новому будівництві, реконструкції, капітальному ремонті, технічному переоснащенні та реставрації будинків, будівель, споруд різного призначення.

    Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.