Головна мета реформування системи вищої освіти – забезпечення якості освіти. Про це повідомила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час виступу на засіданні розширеної Колегії МОН сьогодні, 26 січня 2018 року.
Вона зазначила, що попри значну проблему з фінансуванням, це не єдина і не ключова причина відтоку студентів закордон.
«Зрозуміло, що нам завжди заважає недофінансування, але коли ми запитуємо про причини, чому ви їдете, то таких причин стає значно більше. Є такі причини, які зовсім не стосуються фінансування. Коли ми говоримо про забюрократизованість життя в університетах, про недоброчесність в університетах, і коли ми спостерігаємо ситуацію, що люди не прагнуть змін, а навпаки законсервувалися в своєму середовищі, то це не від відсутності грошей, а від відсутності енергії змін і бажання розвиватися суголосно викликам часу», – наголосила Лілія Гриневич.
Міністр підкреслила, що зупинити відтік студентів зможе лише зростання якості освіти. МОН вбачає декілька кроків, необхідних для підвищення якості:
«Головною наскрізною лінією в процесі забезпечення якості освіти має бути академічна доброчесність», – додала Лілія Гриневич. Вона відзначила, що університети мають перебудувати внутрішню роботу відповідно до викликів часу, інакше вони продовжать втрачати студентів.
«Чим ми можемо привабити студентів, зупинити їх відтік, то це тільки якістю вищої освіти, яка зростає. Вищої освіти, яка спрямована на очікування ринку праці, на випередження. Сьогодні весь світ, коли говорить про вищу освіту, говорить про необхідність формування загальних компетентностей, готовність до тих викликів, які можуть з’явитися через 3, 5 та 10 років», – сказала Міністр.
Лілія Гриневич також виокремила головні завдання закладів вищої освіти на 2018-2019 роки. Так, йдеться про:
Нагадуємо, що раніше Міністр зазначила, що прийнятий у 2014-му ЗУ «Про вищу освіту» запровадив багато потрібних новацій, але сьогодні він уже застарів та потребує змін ( https://mon.gov.ua/ua/news/liliya-grinevich-prijnyatij-u-2014-mu-zu-pro-vishu-osvitu-zaprovadiv-bagato-potribnih-novacij-ale-sogodni-vin-uzhe-zastariv-ta-potrebuye-zmin )