• In English
 • Лев Парцхаладзе: Треба робити сучасні титульні реформи, щоб люди повірили в зміни

  Сьогодні одним з пріоритетних завдань Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України є впровадження на місцях важливих інфраструктурних проектів – сучасних титульних реформ, які дозволять людям повірити в зміни, що відбуваються. Це впровадження Нового освітнього простору в школах та дитсадках України, будівництво сучасних медичних амбулаторій у сільській місцевості та Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), а також створення Центрів безпеки громадян у громадах.

  Про це розповів заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе в інтерв’ю «РБК-Україна».

  «Ми продовжуємо реалізацію проекту «Новий освітній простір» в школах України, який ми почали з однієї школи – у селі Путрівка Київської області. У сільській місцевості реалізуємо проект створення сучасних медамбулаторій. Активно розвиваємо інфраструктуру для надання адмінпослуг – ЦНАПи. А для ОТГ ми плануємо робити новий формат – Центри безпеки, в якому об’єднаємо три сервіси – пожежну частину, поліцію та екстрену медичну допомогу. Наше завдання – робити нові та сучасні титульні реформи, які дозволять людям повірити в зміни і допоможуть змінити їх ставлення до життя. З повагою до людей», – розповів він.

  Лев Парцхаладзе поділився найближчими планами щодо реалізації проекту «Новий освітній простір» – до 2021 року заплановано реалізувати НОП у понад 1500 школах, зробити яскравими та сучасними всі опорні школи. «У 2018 році шкіл НОП налічувалося близько 300, а зараз вже 600 шкіл впроваджують принципи НОП. Це енергоефективність – щоб всі школи були теплі. Безбар’єрність та інклюзивність – щоб всі дітки мали рівні права. Сучасне обладнання – інтерактивні дошки, відеоуроки. Мотивуючий простір – щоб школи були цікавими та гарними і дітям хотілося в них ходити», – відзначив заступник Міністра, додавши, що сьогодні вже більше 200 000 дітей зростають в зовсім інших умовах завдяки НОП.

  Також у регіонах триває активне будівництво сучасних сільських медичних амбулаторій. Вони фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету на сільську медицину. Наразі вже затверджено фінансування понад 500 таких об’єктів, з них вже близько 100 побудовані у різних регіонах України. «Коли ми зробили аналіз існуючих амбулаторій та ФАПів, виявилося, що в 84% цих медичних об’єктів не було туалетів і води. У селах це все старі будівлі з грибком і цвіллю. Тому Мінрегіон розробив кілька типових проектів нових медамбулаторій – на 2-4 лікаря, 5-6 та 7-10 лікарів, є проекти з житлом або без. І зараз будуються вже понад 500 таких об’єктів», – розповів Лев Парцхаладзе.

  Окрім будівництва сучасних будівель реалізація цього проекту також передбачає закупівлю необхідного обладнання для лікарів і створення умов для проведення телемедицини. Головне завдання проекту – боротьба із 4 розповсюдженими захворюваннями: серцево-судинні, дерматологічні, бронхіальна астма та цукровий діабет.

  Крім цього, Мінрегіон активно розвиває інфраструктуру для надання адмінпослуг – будівництво нових та модернізація існуючих Центрів надання адміністративних послуг. А також планує розробити проект Центрів безпеки громадян у об’єднаних територіальних громадах, в яких буде об’єднана пожежна частина, поліція та екстрена меддопомога. «Ми хочемо, щоб з’явилася єдина служба. Щоб, зателефонувавши туди, людина отримала допомогу. Найголовніше, щоб реагування на виклик було до 20 хвилин. В Європі це до 5 хвилин. Але в той же час для наших українських сіл реагування служб безпеки в період до 20 хвилин – теж непогано. Буквально днями ми провели під керівництвом Віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка разом з МВС, ДСНС та Міністерством охорони здоров’я робочу зустріч з цього питання. І ми приступаємо до реалізації цього проекту», – сказав Лев Парцхаладзе.