• In English
 • Кожна жінка має право на підтримку та захист, – Ольга Стефанішина спільно з UNFPA Україна презентували IT-курси для жінок, котрі постраждали від домашнього насильства
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 11 травня 2021 року о 15:15

   

  11 травня Ольга Стефанішина спільно з UNFPA Україна презентували IT-курси для жінок, які перебувають у складних життєвих обставинах, в тому числі які постраждали від домашнього насильства, для розширення можливостей їх працевлаштування. Захід проходив у рамках проекту «Трамплін до рівності», що реалізує UNFPA, Фонд ООН  галузі народонаселення в Україні за фінансової підтримки Швеції та сприяння Офісу Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

  «Держава захищатиме права кожного, хто перебуває у складних життєвих обставинах, зокрема постраждалих від домашнього насильства. Разом з тим важливо об'єднувати спільні зусилля усіх інституцій, аби розробити по-справжньому дієві механізми боротьби з гендерним насильством та дискримінацією», – наголосила Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

  Урядовець подякувала Представництву Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, UNFPA, за створення ініціативи і постійну підтримку у просуванні рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків в Україні

  «Ми ламаємо усі стереотипи, аби жінки, які постраждали від домашнього насильства, змогли повірити в себе. Відтепер жінки та дівчата зможуть пройти навчання надсучасним та перспективним спеціальностям – в галузі IT, де заробітна плата доволі висока, як власне і попит на фахівців у цій сфері. Впевнена, надсучасні IT-курси – це освіта та кар'єра без гендерних стереотипів», – підкреслила  Ольга Стефанішина.

  Згідно з даними дослідження «Економічні наслідки насильства щодо жінок в Україні», щороку в Україні гине майже 600 жінок внаслідок домашнього насильства. Кожна п'ята жінка стикалася з тію чи іншою формою насилля, включаючи економічне. У цьому контексті важливо сприяти економічній незалежності жінок, що є однією з передумов виходу із кола насильства.

  Довідково

  UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. Більше інформації про UNFPA в Україні: https://ukraine.unfpa.org/ 

  Проект «Трамплін до рівності» спрямований на зміну соціальних норм та відмову від гендерних стереотипів в освіті, на роботі, вдома, у житті громади та створення сприятливого середовища, а також зростання суспільного попиту на просування рівних прав та можливостей для жінок та чоловіків в Україні.

  Дізнатися більше про проект: https://www.youtube.com/watch?v=wdm1eKAVnB4