• In English
 • Кіберзагрози неможливо обмежити кордонами, ми готові співпрацювати з Україною, щоб запобігти їм, - заступник Державного секретаря США
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 05 квітня 2019 року о 13:36

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе та Посол України в США Валерій Чалий провели у Вашингтоні (США) зустріч із заступником Державного секретаря США з питань міжнародної безпеки та контролю над озброєнням Андреа Томпсон.

  Сторони обговорили результати засідання міністрів закордонних справ держав-членів НАТО, яке відбулося напередодні, позитивно відзначивши ухвалене на заході рішення щодо посилення присутності НАТО у Чорноморському регіоні для стримування російської агресії і посилення підтримки України та Грузії.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила вдячність американській стороні за постійну безпекову допомогу, що надається Україні,  зокрема, в напрямі посилення українського флоту. Вона наголосила на готовності України розпочати закупівлю американських товарів оборонного призначення та продовжувати реформування сектору безпеки і оборони, у тому числі в контексті практичної реалізації положень Закону про національну безпеку.

  Андреа Томпсон високо оцінила кроки, здійснені Україною задля реформування оборонного сектору. Вона окремо відзначила ухвалення наприкінці січня закону про прямі закупівлі державними оборонними замовниками імпортної військової продукції, який кардинально змінює на краще систему закупівлі озброєння і військової техніки (Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення закупівлі продукції, робіт і послуг оборонного призначення за імпортом». - Ред.).

  Американська сторона наголосила на тому, що активно спостерігає за ситуацією з загрозами, які відчуває Україна в кіберпросторі, особливо у період виборів, та підтвердила важливість спільної протидії ним. «Кіберзагрози неможливо обмежити географічними кордонами, наслідки кібератаки відчувають в усьому світі, і ми готові співпрацювати разом, щоб запобігти їм», – заявила Андреа Томпсон.

  Також вона окремо наголосила на важливості адаптації законодавства України у сфері розмінування, аби надати можливість державам-донорам здійснювати фінансування відповідних робіт безпосередньо їх виконавцям без залучення проміжних структур.

  Віце-прем’єр-міністр та Посол запросили заступника Держсекретаря відвідати Україну з робочим візитом.

  Довідково

  Верховна Рада у січні ухвалила законопроект №9122 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення закупівлі продукції, робіт і послуг оборонного призначення за імпортом», який дав змогу Міністерству оборони України та іншим державним оборонним замовникам безпосередньо закуповувати імпортну військову продукцію. Ухвалений закон про прямі закупівлі державними оборонними замовниками імпортної військової продукції наближає Україну до найкращих західних практик та допоможе у зміцненні обороноздатності країни. У країнах ЄС та НАТО закупівлі оборонної продукції здійснюються безпосередньо оборонними відомствами та іншими уповноваженими структурами. Тепер українські державні оборонні замовники, такі як Міноборони та інші відповідні держоргани, матимуть можливість працювати за такою ж схемою. Цей закон, у тому числі, дозволить Міноборони безпосередньо замовляти продукцію та послуги через Агенцію НАТО з підтримки та постачання (NSPA - NATO Support and Procurement Agency) – спеціалізовану структуру Альянсу, яку було створено саме для найефективнішого задоволення потреб держав-членів та партнерів НАТО. Минулого року Кабінет Міністрів ухвалив низку нормативно-правових актів, які дозволяють Міноборони взаємодіяти з цією агенцією.

  Кіберзагрози неможливо обмежити кордонами, ми готові співпрацювати з Україною, щоб запобігти їм, - заступник Державного секретаря США