Питання забезпечення розвитку ІТ-складової діяльності Державної фіскальної служби України стало ключовим під час зустрічі в.о. Голови ДФС Мирослава Продана з радником Офісу технічної допомоги Казначейства США Джулією Рашин.
Місія Офісу технічної допомоги протягом двох тижнів вивчала роботи ІТ-системи в ДФС та проблемні питання, які існують у цій сфері. За результатами цієї роботи Офісом технічної допомоги спільно з фахівцями ДФС будуть розроблятися процеси, які дозволять перейти на більш сучасні та модернізовані способи провадження діяльності служби.
За словами Мирослава Продана, для ДФС важливою є незаангажована оцінка та реалістичні пропозиції щодо покращення ситуації та розбудови ІТ-системи ДФС.
Він закцентував увагу на тому, що протягом тривалого часу, починаючи з 2009 року, не відбувалось системного оновлення ІТ-складової фіскальної служби. Але минулого року вдалося передбачити у бюджеті на 2018 рік значні кошти на її модернізацію.
«Протягом минулого року ми запровадили повноцінну роботу Електронного кабінету платника, оформлення за принципом «єдиного вікна» на митниці, а також електронний реєстр відшкодування податку на додану вартість. Успішне впровадження цих електронних сервісів, яке нам вдалося реалізувати у 2017 році, було б неможливим без зміни серверного обладнання», - зазначив очільник ДФС.
За його словами, ДФС на сьогодні має ресурс, який необхідно спрямувати в найбільш актуальному напрямі розбудови інформаційних технологій служби.
«Ми зможемо поєднати пропозиції Офісу технічної допомоги з баченням проблематики з боку ДФС та виробити абсолютно правильну стратегію покращення та модернізації ІТ-складової», - зазначив Мирослав Продан.
За словами Джулії Рашин, першочергової уваги потребує аналіз кадрових потреб ІТ-сфери ДФС, зокрема, визначення належної кількості персоналу для забезпечення реалізації проектів з модернізації системи, запровадження програмного менеджменту при управлінні фінансами. Важливо також забезпечити належне управління ризиками, з якими може стикатися ІТ-система, та визначити пом’якшувальні фактори для здійснення управління цими ризиками. Крім того, необхідно запровадити належне проектне управління, що є своєрідним страховим механізмом, який буде сприяти забезпеченню ефективного використання коштів та належної реалізації проектів.